Jak najlepiej wyczyścić tapicerkę?

Tapicerka samochodowa jest szczególnie narażona na zużycie. Będąc powierzchnią użytkową, staje się ona szczególnie podatna na stanie się gniazdem bakterii oraz roztoczy, których obecność sprzyja wszelkim alergiom. Wewnątrz naszego nowego SEATa Ibizy szybko zacznie się też osadzać woń papierosów, znacząco pogarszająca generalny efekt wizualny świeżo zakupionego auta. Co powinniśmy zatem zrobić, aby wnętrze naszego wozu pozostało estetyczne?

Dlaczego o nowego SEATa Leona trzeba dbać?

SEAT Leon jest tu oczywiście jedynie przykładem – każdy samochód wymaga od nas starannej opieki, jeśli nie chcemy, aby szybko przestał być estetyczny. Tapicerka, nawet ta najwyższej jakości, źle znosi długie letnie przejażdżki, kiedy to przez cały czas wsiąka w nią pot nasz i naszych pasażerów. Zabrudzenia na jej powierzchni powstają też wskutek kontaktu z odzieżą. Szczególnie problematyczne są rozlane napoje, o czym wiedzą w szczególności właściciele samochodów rodzinnych pokroju SEATa Alhambra. Są one bowiem nie tylko przyczyną brzydkich plam, ale także nieprzyjemnego zapachu, dającego o sobie znać szczególnie w upalne dni.

Jak zaniedbana tapicerka może sprawić, że nowy SEAT Ibiza przestanie być efektowny?

Ostatnią rzeczą, którą nasi pasażerowie chcieliby zobaczyć wewnątrz naszego nowego samochodu, jest zniszczona tapicerka. Zaniechanie regularnego czyszczenia i odkurzania prowadzi bowiem do problemów poważniejszych, niż tylko same plamy. Na jej powierzchni pojawią się odbarwienia, przetarte fragmenty, a nawet pęknięcia. Nasz SEAT Ibiza straci wówczas nie tylko na estetyce, ale także wartości, gdybyśmy za kilka lat planowali go sprzedać w celu zakupu nowszego modelu. Nie bagatelizujmy zatem konieczności regularnego oczyszczenia tapicerki z włosów i plam.

Akcesoria tapicerskie SEATa

Jako jeden z wiodących producentów samochodów w Europie, SEAT dobrze zna potrzeby swoich klientów. W autoryzowanych salonach znajdziemy zatem szereg akcesoriów do czyszczenia i ochrony tapicerki samochodowej. Kupując nowego SEATa Leona, Ibizę lub inny model, możemy dodatkowo liczyć na właśnie takie zabezpieczenia, już obecne w wozie. Korzystajmy więc z dostępnych pomocy i regularnie doprowadzajmy nasz samochód do schludnego wyglądu, a jego estetyka i wartość utrzymają się przez długie lata!