Spokój i bezpieczeństwo w Seat-ach

Jeżeli szukacie dobrego, bezpiecznego i komfortowego samochodu, z pewnością traficie na Seat-a. Jest to hiszpańska marka oferująca grupę wyjątkowych modeli aut, które w każdym obudzą pasję i chęć do podróży. Przy zakupie warto przyjrzeć się oferowanym pakietom.

Pakiet Easy – spokój w każdym miejscu

Jednym z dostępnych wariantów jest pakiet Easy. Możemy go spotkać m.in. w dwóch najpopularniejszych modelach Seat-a: Aronie oraz Ibizie. Pakiet Easy Flex natomiast pojawia się w niewielkim Seacie Mii.

Pakiet Easy ma wiele zalet. Co najważniejsze, zwiększa bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów i innych użytkowników dróg. Jak widać, Seat na każdym kroku bezpieczeństwo traktuje priorytetowo.

Zalety pakietu Easy

Pakiet Easy System oferuje system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania samochodu, tzw. KESSY. Czym jest KESSY? Wywodzi się od skrótu: Keyless Entry Start and Exit System. Specjalny sensor zainstalowany wewnątrz wysyła sygnał do kluczyka, kiedy ten znajdzie się ok. 1,5 metra od auta. Kluczyk wysyła wówczas sygnał zwrotny. Powoduje to, że w chwili pociągnięcia za klamkę, zostają odblokowane zamki wszystkich drzwi, zaś samochód jest już gotowy do uruchomienia silnika. To jednak tylko jeden z elementów pakietu Easy. Poza systemem KESSY, pakiet oferuje aktywny tempomat (ACC).

ACC – Adaptive Cruise Control, to idealny asystent każdego kierowcy, gdyż dzięki niemu auto utrzyma zadaną prędkość i odstęp od poprzedzającego samochodu; kiedy trzeba samo zwolni, a nawet wyhamuje. Ponadto tempomat posiada system wykrywania zmęczenia. Ten system wykrywa zmęczenie i spadek koncentracji kierowcy oraz ostrzega go sygnałem dźwiękowym i świetlnym.

W przypadku Seat-a Mii pakiet Easy Flex umożliwia regulację fotela i haka w schowku oraz skorzystanie z podwójnej podłogi w bagażniku.

Bezpieczeństwo na drodze

Pakiet Easy to doskonałe narzędzia dla kierowcy, by mógł poczuć się w aucie jeszcze bardziej komfortowo i bezpiecznie. Zaproponowane systemy wspomagają go w kierowaniu samochodem, czyniąc niekiedy monotonną jazdę znacznie bardziej bezpieczną i pewną.