Zalety jazdy hybrydą – nowy Seat Leon trafi na rynek w 2020 roku

Coraz więcej kierowców przekonuje się o walorach korzystania z napędu hybrydowego. To nie tylko korzyści finansowe z racji niewielkiego spalania, ale także możliwość poprawy jakości powietrza i eliminacja smogu. Najbardziej znane marki na świecie coraz odważniej wprowadzają na rynek modele hybrydowe.

Ekonomiczna jazda główną zaletą nowego Seata Leon

Sprzedaż pojazdów z napędem hybrydowym notuje systematyczne wzrosty, co świadczy o wysokim zainteresowaniu społeczeństwa. Sprostać oczekiwaniom chce także Seat, który w 2020 roku planuje wypuścić na rynek nowego Leona, które będzie można naładować z gniazdka. Hybrydy przyciągają kierowców niskim zużyciem paliwa. W tym przypadku można mówić o całkowicie automatycznym zarządzaniu pracą silników elektrycznych i spalinowych. Sam potencjał tego układu zależy od występujących warunków. Samochód hybrydowy im częściej hamuje, tym jest w stanie zaoszczędzić więcej energii. Dzięki temu w mieście hybryda jest mistrzem oszczędności.

Seat Leon PHEV i nowy Seat Leon Electric mają podbić rynek

Wszystko za sprawą silnika o wysokiej sprawności cieplnej, redukcji tarcia w przypadku wszystkich komponentów oraz baterii o znakomitej wydajności i pojemności energetycznej. Nowy Seat Leon Hybrid ma wykorzystywać platformę Volkswagena Golfa GTE, dzięki czemu będzie oferował zasięg czysto elektryczny nawet do 50 km. Natomiast w pełni elektryczny Seat Leon ma opierać się na platformie MEB Volkswagena. Według zapowiedzi wspomniane modele mają być wyposażone w ciekawe energooszczędne gadżety i kilka przełomowych rozwiązań, dzięki którym mają podbić rynek.

Nowy Seat Leon ma być autem bez wad

Seat Leon pod względem kosztów serwisu i przeglądów ma odciążyć portfele kierowców. Układ odzyskiwania energii z hamowania ma być niezawodny, a poprawa jakości powietrza ma nastąpić bez zmian przyzwyczajeń kierowców. Nowy Seat Leon z napędem hybrydowym będzie autem w przystępnej cenie, które zawsze dojedzie do celu ze względu na swoją bezawaryjność.