Jak powstają nazwy współczesnych modeli samochodów?

Produkcja aut to skomplikowany i trudny proces zarówno od technicznej strony, jak i od tej medialnej prosprzedażowej. Każdy z producentów marek samochodów wypuszczając nowe modele auta na rynek, musi zadbać o stworzenie unikalnej nazwy modelu auta, która będzie odpowiadała charakterowi pojazdu, współgrała z dotychczasową filozofią marki oraz będzie wpadająca w ucho, chwytliwa.

Jak powstają nazwy do nowo wyprodukowanych SEATÓW?

Marka SEAT postawiła na oryginalność. Inni producenci aut szukają inspiracji w nazwach łacińskich w dyscyplinach sportu, w przypadku SEATA każda nazwa wyprodukowanego przez nich modelu auta to nazwa hiszpańskiego miasta. Jest to swego rodzaju hołd, pokłon w kierunku hiszpańskich korzeni SEATA.

Najpopularniejsze modele SEATÓW, takie jak SEAT IBIZA, SEAT LEON czy SEAT ALHAMBRA to miasta symbole, które jak sami za chwile się przekonacie, idealnie wyrażają:

  • moc,
  • charakter,
  • piękno,
  • elegancję,
  • styl

wszystkich modelów samochodów projektowanych przez SEATA.

Co symbolizuje nazwa miasteczka Toledo w filozofii marki SEAT?

Toledo to hiszpańskie miasteczko turystyczne słynące z pięknych, unikalnych kamieniczek, które zachwycają precyzją wykonania wysokim kunsztem i klasą tak, jak linia nowego sedana SEATA TOLEDO. Jego opływowe kształty, wysoka funkcjonalność i rodzinny charakter tego samochodu jest technicznym odzwierciedleniem hiszpańskiej atmosfery panującej w tym cudownym miasteczku, położnym w samym praktycznie sercu Hiszpanii.

Jaki przekaz niesie za sobą hiszpańskie miasteczko Leon?

SEAT LEON nawiązuje swą nazwą do miasteczka położonego w północnej Hiszpanii, które podobnie jak wspomniany model SEATA łączy w swej architekturze tradycję z nowoczesnością. Niezwykła dynamika budowli, wszechstronne wykorzystanie nowoczesnej technologii budownictwa w tradycyjnej hiszpańskiej zabudowie to nic innego jak emocje, których dostarcza kierowcy i pasażerom jazda nowoczesnym i niezwykle funkcjonalnym SEATEM LEONEM.

SEAT ALHAMBRA minivan w iście królewskim stylu

Alhambra to miasto z pięknym pałacem w Granadzie, będącym perełką architektoniczną starego kontynentu, dumą Hiszpanii. W tym nowoczesnym rodzinnym aucie znajdziesz wszystko, czego potrzebuje twoja rodzina: przestrzeń, mnóstwo udogodnień podróży, niepowtarzalną wygodę zwieńczoną piękną linią nadwozia.

Będąc właścicielem współczesnych modeli SEATA, możesz być dumny, że na co dzień możesz delektować się unikalnym charakterem aut marki SEAT, podróżować wygodnie i bezpiecznie, wzbudzając zachwyt i podziw innych uczestników ruchu drogowego.