Z seatem Ibiza na Hel

Na Helu znajduje się niezwykłe miejsce, w którym można zobaczyć jeden z zagrożonych gatunków, a mianowicie foki szare. Jest to jeden z obowiązkowych punktów dla każdego turysty.

Fokarium Hel w służbie ochrony gatunku

Fokarium Hel nie pełni roli ogrodu zoologicznego, ani też miejsca rozrywki. Jest to część naukowo- edukacyjnej placówki akademickiej, której nadrzędnym celem jest przywrócenie i ochrona fok szarych. Istnieje ono od 1999 roku.

W fokarium można zapoznać się z życiem fok: ich zwyczajami, zachowaniami i dietą, a przy okazji poznać problemy ochrony Morza Bałtyckiego. Jest to miejsce, gdzie miłość do fok łączy się z edukacją. Znajduje się tu również muzeum z wystawą „Ssaki naszego morza”.

Do Fokarium Hel warto przyjechać poza sezonem letnim. Uniknie się wówczas największych tłumów. Warto wyruszyć tam całą rodziną, gdyż dzieci zdobędą tam nie tylko wiedzę, ale będą mogły wziąć udział w prelekcji połączonej z karmieniem fok.

Seat ibiza na Helu

Jednym z samochodów idealnych na taką wyprawę jest niewątpliwie seat ibiza. To auto stworzone do podróży, już samym wyglądem zachęcające do dalekich wypraw. Bardzo dużym atutem tego samochodu jest niższe zużycie paliwa, więc zanim wsiądzie się do środka, można zadać sobie pytanie: dokąd ruszamy dzisiaj?

Nowy seat ibiza bezproblemowo poprowadzi kierowcę w każde miejsce, także do Fokarium Hel. Bezdotykowy ekran i nowoczesna nawigacja nie tylko ułatwiają jazdę po mieście, ale i dotarcie do każdego zakątka.

Bezpiecznie z nowym seatem ibiza

W każdej wyprawie najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nowy seat ibiza został tak zaprojektowany, by móc cieszyć się podróżą. Inteligentne poduszki powietrzne, tempomat z awaryjnym hamowaniem i systemem rozpoznawania zmęczenia oraz ESC (Elektroniczny układ stabilizacji toru jazy), który przy wychwyceniu oznak poślizgu zwolni i utrzyma koła na torze jazdy, zapewnią optymalne bezpieczeństwo. Jest to niezwykle ważne. Seat ma świadomość, że życie jest kruche, dlatego też bezpieczeństwo jest słowem kluczem, który przyświeca każdemu projektowi.

Poza tym nie warto rozważać, lepiej wsiąść do samochodu, poczuć wolność, bezpieczeństwo i emocje. Później zaś wracać z głową pełną wrażeń i planów na kolejną podróż.