Jak zmniejszyć spalanie paliwa w SEACIE i jeździć oszczędnie?

Nie jeden z nas chcąc okazać się lotnością umysłu i poczuciem humoru, na pytanie, jak jeździć oszczędnie? Odpowie, że oszczędnie to można jeździć rowerem. Co oczywiście potraktować od razu należy jako żart, gdyż istnieje szereg rzeczy, sposobów jazdy, które wprowadzając w życie, mogą znacznie zmniejszyć poziom zużycia paliwa w SEACIE.

Od czego zależy poziom zużycia paliwa w SEACIE?

Wiedząc, jak obliczyć średnie spalanie w naszym samochodzie możemy wypisać sobie wszystkie czynniki wpływające na pobór paliwa w naszym aucie i spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie, co my możemy zrobić, aby cieszyć się oszczędnościami w naszym portfelu z tytułu poprawy jakości jazdy i mniejszego spalania.

Chcąc płacić mniej za jazdę SEATEM, musimy nauczyć się kontrolować nasze zachowania za kółkiem. Warto pamiętać, że jazda zgodnie z dopuszczalnymi prędkościami, nie nerwowa, płynna i w miarę możliwości wyprzedzająca zdarzenia na drodze odwdzięczy się nam mniejszym zużyciem paliwa.

Naukę ekonomicznej jazdy warto zacząć od zadbania o właściwy stan techniczny naszego SEATA. Tylko regularne przeglądy, sprawdzanie stanu technicznego w autoryzowanych serwisach SEATA, który zadba o odpowiedniej, wysokiej jakości olej silnikowy, zastosowane filtry w naszym aucie oraz sprawdzenie wyważenia kół i stan bieżnika w oponach da nam dobry start do nauki oszczędnej jazdy.

Jak oszczędnie jeździć SEATEM by było płynnie i tanio?

Każdy gwałtowny manewr to wzrost poboru paliwa w naszym aucie. Dlatego unikamy w miarę możliwości gwałtownego przyspieszania, hamowania, czyli ciągłego obciążania silnika i pracy na wysokich obrotach.

Należy pamiętać również, że prędkość auta i poziom spalania paliwa zależy od oporu powietrza. Jeśli dużo podróżujemy z bagażnikiem na dachu, rowerami na haku nie zaoszczędzimy na jeździe, nawet jeśli będziemy się trzymać zrównoważonego sposobu prowadzenia SEATA. Nie musimy wieźć wcale rowerów czy dużej ilości bagażu, aby opór powietrza zwiększał poziom spalania w naszych pojazdach.

Prowadząc auto, naturalną rzeczą jest to, że opór powietrza wzrasta wraz z prędkością samochodu. Powyżej 90 km/h opory powietrza wzrastają skokowo i powodują olbrzymie zużycie paliwa. Dlatego część kierowców trzyma się zasady, że stara się jechać średnio 90 km/h. Dzięki temu są w stanie szybciej zareagować, zredukować prędkość silnikiem oraz mogą płynnie przyspieszać i hamować silnikiem bez wzrostu poboru silnika

Co jeszcze ma wpływ na pobór paliwa w SEACIE?

Poza stylem jazdy na oszczędności będzie miało wpływ korzystanie ze wszelkich udogodnień w samochodzie, które umówmy się na powietrze, ani na wodę nie chodzą,
Jeśli korzystamy z radia, podgrzewania szyb, foteli, ogrzewania postojowego, klimatyzacji, nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrasta, więc siłą rzeczy zaobserwujemy większe zużycie paliwa i mniejsze oszczędności w portfelu.

Aby jeździć szybko, bezpiecznie i tanio musimy sprawnie manewrować skrzynią biegów i wyprzedzać zdarzenia na drodze unikając zrywów, przyspieszeń i hamowań.