Kiedy należy użyć świateł przeciwmgielnych? Czy to konieczne?

Jesień to okres, podczas którego poranki oraz wieczory potrafią zaskoczyć nas silnym zamgleniem. Widoczność na drodze ulega wówczas zauważalnemu pogorszeniu, co sprzyja śmiertelnym wypadkom. Z tego też powodu, prawo drogowe nakazuje korzystanie z prawidłowo działających świateł przeciwmgielnych. Jest to szczególnie istotne w przypadku dużych samochodów pokroju nowego SEATa Tarraco, którymi poruszają się całe duże rodziny. Oto, co należy wiedzieć na temat świateł przeciwmgielnych.

Dlaczego nasz nowy SEAT Tarraco powinien mieć sprawne światła przeciwmgielne?

Wielu początkującym kierowcom wydaje się, że mgła na drodze to niewielki problem. W końcu wystarczy przebić się przez nią długimi światłami, prawda? Nic bardziej mylnego. Ze względu na specyfikę swojego działania, światła długie utworzą przed naszymi oczami białą ścianę, która jeszcze bardziej pogorszy widoczność na drodze. Z tego też powodu, każdy samochód, czy to rodzinny SEAT Alhambra tudzież Tarraco, czy też szybki crossover dla samotnych amatorów szybkiej jazdy, musi mieć sprawne światła przeciwmgielne.

W których miejscach umieszcza się światła tego typu?

Według prawa, obowiązkiem każdego kierowcy jest wykorzystywanie tylnych świateł przeciwmgielnych. Samochód powinien mieć przynajmniej jedno takie światło, montowane po lewej stronie. Oświetlenie przednie nie jest co prawda obowiązkowe, lecz w dalszym ciągu okazuje się być bardzo przydatne. Nowy SEAT Tarraco już na starcie oferuje nam pełne wyposażenie tego typu, dzięki czemu nie musimy martwić się o dodatkowe wydatki po opuszczeniu salonu. Światła przeciwmgielne używane są wraz ze światłami mijania. Włączamy je w momencie, gdy widoczność na drodze spada poniżej 50 metrów. Ma to na celu uniknięcie oślepiania innych kierowców, a także przyćmiewania naszych świateł hamowania.

Asystent pracy świateł w Seacie Alhambra i Tarraco

Aby możliwe było zapewnienie nam i naszej rodzinie maksymalnego bezpieczeństwa, nowy SEAT Alhambra oraz SEAT Tarraco zostały wyposażone w inteligentne systemy. Monitorują one warunki na drodze za pomocą specjalnych sensorów, po czym, w razie potrzeby, same dostosowują pracę świateł. Dzięki temu, nie musimy martwić się o samodzielne przełączanie oświetlenia. Samochody przygaszą nawet światła długie, aby nie oślepić kierowców jadących z naprzeciwka!