Kolor nadwozia ma znaczenie nie tylko dla kobiet – co klient SEATA powinien o nim wiedzieć?

Utarło się, że na kolor samochodu zawsze patrzą kobiety. Czy jednak jest to prawda? Przyglądając się tej sprawie, można stwierdzić, że nie. Okazuje się bowiem, że to nie jedynie kwestia gustu ma znaczenie. Istnieje wiele przesłanek, które mają ogromny wpływ na to, jakiego koloru SEATA wybierze klient. Dziś właśnie chcemy poruszyć ten temat, aby obalić wszelkie, krążące mity. 

Kolor samochodu ma znaczenie? A i owszem!

Osoby, które nie dowierzały, że kolor samochodu ma znaczenie, muszą zdawać sobie sprawę, że tak jest. Nie na darmo bowiem SEAT Leon, który wysyłany jest do Turkmenistanu, na pewno nie będzie czarny. Okazuje się, że w tej części świata z pewnością się nie sprzeda. Panuje tam bowiem przesąd, że czerń przynosi pecha. Inaczej jest w pozostałej części globu, gdzie ciemne samochody sprzedają się bardzo szybko. 

SUV w kolorze czarnym

A jeśli już o czerni mowa, warto zauważyć, że SUV-y SEATa i innych producentów przeważnie są w tym kolorze. Niemniej jednak nie jest to najpopularniejszy kolor. Przyglądając się statystykom, zajmuje  drugie miejsce. Jakiej zatem barwy należy spodziewać się na najwyższym podium?

 

Białe auto ciągle w modzie!

Choć na drogach można spotkać rozmaite kolory samochodów, warto mieć na uwadze, że od siedmiu lat numerem 1 jest ciągle ta sama barwa. Zapewne nikt nie spodziewałby się, że jest to biel. A jednak! Białe SEATy oraz inne marki w samej Hiszpanii stanowią 45% wszystkich pojazdów poruszających się tamtejszych drogach. Warto mieć na uwadze, że odsetek czarnych samochodów jest o wiele mniejszy. W Europie produkuje się ich zaledwie 34%, a w samej Japonii jedynie 22%. 

Producenci SEATa doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że duży odsetek klientów wybiera właśnie białe samochody. Badania pokazują, że jest ich aż 39%. Nic zatem dziwnego, że hiszpański koncern samochodowy stawia w dużej mierze właśnie na ten kolor. Jego właściciele wiedzą również, że nie należy wrzucać wszystkich do jednego worka. Dlatego też, dla klientów, którym zależy na innej barwie samochodu, producent przygotował całą paletę barw, spośród której można wybierać wymarzony kolor.