Piękny SEAT Ateca z solidną manualną przekładnią

W ostatnich latach popularne wśród klientów stały się crossovery. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż to praktyczne samochody, pozwalające bez przeszkód poruszać się po mieście, odbywać dłuższe trasy oraz pokonywać nieco trudniejszy teren. Producenci dość szybko zauważyli ten trend, w związku z czym postawili na rozwój tego rodzaju modeli, z korzyścią dla wszystkich. Dziś każda marka posiada w swojej ofercie konstrukcję z wyższym prześwitem, ale gabarytom odpowiadającym typowej osobówce. Jednak jak wybrać ten jeden jedyny pojazd? Ciekawą opcję proponuje SEAT, a dokładniej jest nią nowy SEAT Ateca

SEAT Ateca i niezawodna skrzynia biegów

Specjaliści hiszpańskiego przedsiębiorstwa są niezwykle cenieni na świecie za sprawą rzetelnego podejścia do wykonywanych projektów. Auta pochodzące z Półwyspu Iberyjskiego charakteryzują się dopracowaniem w najmniejszym detalu. To właśnie dlatego SEAT Ateca wyróżnia się na tle konkurencji. Na szczególną uwagę zasługują podzespoły, cechujące się ponadprzeciętną żywotnością. Zarówno silniki, jak i manualne przekładnie praktycznie się nie psują, przez co kierowca może bez przeszkód pokonywać kolejne kilometry i czerpać czystą radość z jazdy.

Niskie spalanie i spora moc – nowy SEAT Ateca i motory benzynowe

Benzynowe motory zestrojone z ręcznymi skrzyniami biegów mogą pochwalić się relatywnie niskim spalaniem. Dla przykładu napęd 1.0 EcoTSI Ecomotive 115 KM 85 kW w cyklu mieszanym pobiera raptem 6,5 l/100 km paliwa, natomiast jednostka 1.5 ECOTSI 150 KM 110 kW to tylko 6,7 l/100 km także w cyklu mieszanym.

Trwały diesel, czyli SEAT Ateca na dalekie trasy

Nowy SEAT Ateca oferowany jest z dwoma dieslami z manualnymi przekładniami. Pierwszy z nich to 1.6 TDI ECOMOTIVE 115 KM 85 kW, a drugi to 2.0 TDI 150 KM 110 kW. Obydwa warianty doskonale sprawdzą się w kontekście dalekich tras, wskutek czego docenią je zwłaszcza osoby lubiące długie podróże. SEAT Ateca to samochód uniwersalny, który można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. Hiszpański crossover to trafiony wybór i mądra inwestycja na lata.