Muzeum Stuuthof – miejsce, którego nie sposób zapomnieć

Są w Polsce takie miejsca, które raz obejrzane zapadają w pamięć do końca życia. Muzeum Stuuthof należy właśnie do nich. Dawny obóz stał się wprawdzie muzeum, jednak cienie ofiar wciąż snują się pomiędzy żywymi.

Muzeum Stuuthof – symbol okrucieństwa człowieka wobec człowieka

Muzeum Stuuthof w Sztutowie powstało w miejscu dawnego obozu. Od 23 kwietnia 2018 roku jego pełna nazwa brzmi: „Muzeum Stuuthof w Sztutowie. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1939- 1945)”.

Zwiedzanie go nikogo nie pozostawi obojętnym. Nie trzeba bowiem nawet być człowiekiem wielkiej wrażliwości, by wyobrazić sobie, jak wiele krzywd i śmierci zaznali więźniowie, którzy tam trafili.

Zabytki w Muzeum Stuuthof

Do najbardziej charakterystycznych zabytków należą zachowany w znacznej części Stary Obóz, garaże i komendantura, przestrzeń ogrodów warzywnych szklarni, brama śmierci oraz komora gazowa. Teren obejmuje również zrekonstruowane krematoria, pole Nowego Obozu, Obozu Żydowskiego i pomnik. Zwiedzanie tego muzeum to wstrząsające i niezapomniane przeżycie.

W Sztutowie poza wystawą stałą, organizowane są również wystawy czasowe. Ponadto w muzeum znajduje się bogate archiwum poobozowe. 

Podróż, której nie zapomnisz

Jeżeli szukasz dobrego samochodu, którym chcesz pojechać do Muzeum w Stuuthofie koniecznie odwiedź salon seata. Oferowane tam auta są komfortowe i bezpieczne. Ma to ogromne znaczenie, gdyż zwiedzanie dawnego miejsca zagłady z pewnością odciśnie na tobie głęboki ślad. Wrócisz stamtąd odmieniony. Dzięki najnowszej technologii seat pomoże ci bezpiecznie wrócić do domu.

Salon seat oferuje wybór spośród naprawdę różnych modeli. Nawet, jeżeli nie będziesz pewien jaki do ciebie pasuje, profesjonalni doradcy pomogą ci dokonać wyboru. Wysłuchają twoich oczekiwań: w zależności od tego, czy najważniejszy jest dla ciebie design i najnowsze technologie, sportowe zacięcie, czy też pojemny bagażnik idealny na dalekie podróże, a dopiero później zaproponują odpowiedni model. Z pewnością będziesz zadowolony i  zwiedzisz nie tylko najciekawsze miejsca Pomorza, ale także całej Polski.