O Nadbużańskim Parku Krajobrazowym

Nadbużański Park Krajobrazowy to jeden z największych parków krajobrazowych w Polsce. Powstał w roku 1993, następnie kilkukrotnie był powiększany. Obecnie zajmuje powierzchnię 74.136,50 hektarów, a powierzchnia jego otuliny wynosi 39.535,20 ha. Składa się z jednego dużego i trzech mniejszych, osobnych części, i obejmuje lewobrzeżną część Doliny Dolnego Bugu oraz fragment doliny dolnej Narwi i Liwca.

Na terenie Nadbużańskiego Parku Narodowego oraz jego otuliny istnieje kilkanaście rezerwatów przyrody, jak Wilcze Błota (utworzone w 1996 roku na terenie gminy Łochów) z borami sosnowymi, Turzyniec (o powierzchni 72,17 hektarów), mający zachować kompleks lasów bagiennych i wilgotnych oraz śródleśnych turzycowisk, Kaliniak (ochrona naturalnego fragmentu lasów liściastych z obfitującym w rzadkie gatunki runem leśnym) czy Moczydło (ochrona stanowisk lęgowych rzadkich i zagrożonych gatunków ptaków; na terenie rezerwatu stwierdzono obecność 66 gatunków ptaków, w tym 48 gatunków lęgowych, takich jak m. in.: perkozek, potrzos zwyczajny i kurka wodna, krzyżówka, bocian czarny, brodziec samotny, czernica, cyraneczka i błotniak stawowy).

 

 

Seatem Leon na wycieczkę do Parku

Nadbużański Park Krajobrazowy oraz jego rezerwaty są bez wątpienia warte zobaczenia. Polecamy wybrać się tam na wycieczkę, najlepiej dobrym samochodem, jak Seat Leon.
Seat Leon to samochód osobowy klasy kompaktowej, produkowany przez markę Seat od 1999 r. Auto to posiada właściwości sportowe. Pierwsza generacja Seata Leon pod względem technicznym przypomina Volkswagena Golfa; druga, powstała w 2005 roku, ma zupełnie odmienną stylistykę. Seat Leon cieszył się popularnością na wielu rynkach, a w niektórych państwach otrzymywał tytuł Samochodu Roku (na przykład w Finlandii, Danii, czy Grecji).

 

Nowy Seat Leon – jeden samochód w różnych wersjach

W autoryzowanych salonach Seata znajdą Państwo nowego Seata Leon w różnych wersjach, jak Style, Full LED czy Excellence – zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą.