Seaty ze sportowym zacięciem

Samochody sportowe na pewno spodobają się wszystkim fanom motoryzacji, a także wyścigów. Takie auta nie tylko prezentują się na drodze efektownie, ale także są bardzo nowoczesne i pozwalają na rozwinięcie znacznej prędkości.

Historia… nie tak dawna


Od 1999 roku rozpoczęła się produkcja Seata Cordoby, czyli samochodu osobowego, o klasycznym sportowym wyglądzie. Samochód znalazł wielu fanów, a obecnie wciąż miłośnicy motoryzacji chętnie zwracają swój wzrok w stronę tego klasycznego auta. Świetny układ napędowy, dobra moc i przyspieszenie (jak na tamten czas) sprawiały, że osoby, którym zależało na aucie sportowym, chętnie decydowały się na zakup tego modelu.

Nowy Seat Leon dla sportowców

Decydując się na zakup sportowego auta warto zwrócić uwagę na moc silnika, a także na wygląd zewnętrzny oraz linię i design. Jednym z interesujących propozycji jest nowy Seat Leon Sportourer ST, który w wersji Xcellence, posiada następujące cechy:

  • kierownica wielofunkcyjna, która została obszyta skórą,
  • podłokietniki z przodu oraz z tyłu,
  • czujniki parkowania,
  • bezkluczykowy dostęp do samochodu,
  • Media System Plus z ekranem 8- calowym, dotykowym,
  • Praktyczny pakiet, w którego skład wchodzi czujnik zmierzchu i deszczu, funkcja Coming and Leaving Home.

Dodatkową zaletą jest charakterystyczny, sportowy design, piękne proporcje oraz stylowa linia. Seat Leon Sportourer ST to doskonały wybór, dla każdego, komu zależy na innowacjach, w połączeniu z nowymi technologiami i doskonałym wyglądem samochodu.

Warto wiedzieć, że decydując się na zakup auta sportowego, należy zdawać sobie sprawę, że nadaje się ono szczególnie do jazdy przy dużych prędkościach, a nie do powolnego przemieszczania się w korku, po ulicach miasta. Zwykle w takich autach jest zbyt mało miejsca dla pasażerów oraz przestrzeni na bagaż. W przypadku Seata Leon Sportourer ST sprawa wygląda zupełnie inaczej, ponieważ jest tutaj sporo miejsca dla pięciu podróżników, a bagażnik jest spory.