Kupuję nowego Seata! Od czego zależy wysokość raty przy leasingu?

Branie samochodu w leasing to świetna opcja dla tych, którzy potrzebują reprezentatywnego auta biznesowego lub też po prostu mają swoją działalność i zależy im na nowym, dobrym samochodzie służbowym czy też prywatny, ale nie chcą jednorazowo wydawać zbyt dużej kwoty.

Po zakończeniu okresu leasingu użytkowany samochód można wykupić w korzystnej cenie. Pomoc w ustaleniu leasingu i wyborze samochodu oferuje salon Seat.

Nowy Seat w leasingu – na co zwrócić uwagę?

Leasing jest podobny do kredytu, więc i uwagę należy zwracać na to, co w przypadku klasycznej pożyczki. W momencie, kiedy zdecydujemy się to, by wziąć samochód w leasing, cały proces dostarczy mnóstwa emocji. Salon Seata stanie otworem i oto się zacznie wybieranie, sprawdzanie, dobieranie… Jednak najważniejsze to dostosować wysokość leasingu do własnych możliwości finansowych, by comiesięczne spłacanie rat nie było ciężarem. Następnie należy wybrać odpowiedni samochód, jednak mając do wyboru nowe, najlepsze modele, to wydaje się najmniejszym problemem. 

Jak dokonać zakupu Seata  w leasingu?

To, jak wysoka będzie rata przy leasingu, zależy od kilku czynników: ceny auta, roku produkcji, okresu leasingowego, opłaty wstępnej, kosztów leasingu i jego rozpoczęcia. Salon Seat, wraz ze swoją fachową obsługą, pomoże obliczyć wszelkie koszty, by móc dokonać najlepszego wyboru.

Czy warto brać samochód w leasing?

Jest to korzystna oferta dla przedsiębiorców, którzy korzystają z auta w celach służbowych i odpowiednio o niego dbają. Warto pamiętać, że samochód wzięty w leasing nie staje  się własnością, a jest jedynie wypożyczony. Jednak po spłacie leasingu można go wykupić w o wiele bardziej korzystnej cenie, a następnie sprzedać lub też zostawić na własny użytek. Leasing, tak samo, jak każdy inny kredyt, należy dokładnie przemyśleć pod kątem wad i zalet, z jakimi się wiąże.