Nowy SEAT Ibiza w sam raz do miasta

Co kierowcy cenią sobie w samochodach, którymi muszą na co dzień poruszać się po mieście? Przede wszystkim niewielkie gabaryty. Obecnie polskie metropolie należą do jednych z najbardziej zakorkowanych na świecie, w związku z tym nieduże autko pomoże zarówno szybko ominąć zatłoczone ulice, jak i zaparkować na małej przestrzeni. Następnie kierujący zwraca uwagę na spalanie. Im ono mniejsze, tym lepiej. Znacząca jest też dynamika jazdy. Dzięki niej można szybko ruszyć spod świateł lub wyprzedzić poruszający się w ślimaczym tempie inny pojazd. Ważne są też wygoda oraz bezawaryjna manualna skrzynia biegów. Te cechy posiada nowy SEAT Ibiza.

SEAT Ibiza, czyli urzekający wygląd i niesamowite osiągi

Projektanci potentatów motoryzacyjnych prześcigają się w oryginalnych stylizacjach, mających na celu zwrócenie uwagi jak największej ilości klientów. Zabieg ten ma swoje uzasadnienie, gdyż zdecydowana większość z nas kupuje oczami. Hiszpanie również nie chcą być gorsi, dlatego SEAT Ibiza skutecznie przykuwa wzrok i zachwyca niesamowitym wyglądem. Nieco agresywny charakter sprawia, że prezentuje się świetnie na drodze. Ponadto doskonale zestrojone jednostki napędowe z manualnymi skrzyniami biegów zapewniają rewelacyjne osiągi.

Niezawodny silnik i precyzyjna skrzynia – nowy SEAT Ibiza zostawia konkurencję w tyle

Nowy SEAT Ibiza jest pod wieloma względami niedościgniony dla innych pojazdów segmentu B. Składa się na to szeroka gama silników benzynowych z trwałymi przekładniami ręcznymi. Te dwa połączone ze sobą mechanizmy gwarantują bezusterkową jazdę przez długie lata. Klient ma możliwość wyboru z następujących motorów:

  • 1.0 MPI 75 KM 55 kW,
  • 1.0 MPI 65 KM 48 kW,
  • 1.0 MPI EVO 80 KM 59 kW,
  • 1.0 TSI 95 KM 70 kW,
  • 1.0 TSI 115 KM 85 kW,
  • 1.5 TSI 150 KM 110 kW.

Diesel i SEAT Ibiza

SEAT Ibiza został też wyposażony w diesla o pojemności 1598 cm³ i mocy 80 KM (59 kW) współpracującego z manualną pięciostopniową skrzynią. Jednostka ta, podobnie jak popularne benzyniaki, charakteryzuje się ponadprzeciętną żywotnością, co usatysfakcjonuje niejednego kierowcę.