Leasing konsumencki – co warto wiedzieć?

Leasing konsumencki to wygodna forma finansowania, która jest świetną alternatywą dla kredytu na samochód. Proponuje je coraz więcej dealerów, między innymi właściciele salonów Seat. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu, zanim się na nie zdecydujemy?

Leasing konsumencki w salonie Seata – co to jest?

W ostatnich latach znacząco wzrosła popularność leasingu konsumenckiego na samochodu – rozwiązanie to jest kuszącą alternatywą dla kredytów, na które decyduje się coraz większa liczba klientów. Duży wpływ na taki stan rzeczy mają niższe koszty leasingu od innych form finansowania samochodów. Dlaczego tak się dzieje?

Przez cały okres trwania umowy leasingowej między finansującym, a klientem prawnym właścicielem pojazdu pozostaje firma leasingowa. Oprócz oprocentowania, zarabia ona również na odpisach amortyzacyjnych na posiadane środki trwałe, z których korzystają klienci – użytkownicy samochodów. 

Otrzymują oni prawo użytkowania pojazdu w zamian za comiesięczne raty. W momencie spłaty wszystkich rat, następuje wykup pojazdu, który jest dobrowolny – klient może z niego skorzystać lub nie, oddając pojazd do firmy leasingowej. Wartość wykupu  najczęściej oscyluje na poziomie 1% wartości początkowej pojazdu.

Salon Seat i leasing konsumencki – czy to się opłaca?

Wiele firm leasingowych współpracuje na co dzień z salonami Seata. Dzięki tej współpracy są oni w stanie zaproponować klientom leasing w bardzo atrakcyjnym oprocentowaniu – wielokrotnie oscylujący na poziomie 103-105%. To zdecydowanie mniej, niż w przypadku kredytów gotówkowych na samochody, które są udzielane przez banki.

Nowe auto z salonu Seata w niskiej racie!

Leasing konsumencki zdobywa spore uznanie z prostego powodu – umożliwia nabycie nowego pojazdu z salonu Seata bez posiadania dużych ilości gotówki. Większość wartości pojazdu można rozłożyć na dłuższą perspektywę czasową i regulować je w postaci wygodnych rat. Dodatkowo, leasing konsumencki nie jest wpisywany w historię kredytową.