Nowy SEAT wpadł ci w oko? Wybierz silnik o odpowiedniej mocy

SEAT ma w ofercie auta z silnikami o zróżnicowanej mocy. Chcesz kupić auto tej hiszpańskiej marki o silnie ugruntowanej pozycji na rynku? Jak wszyscy kierowcy musisz zmierzyć się ze znany wszystkim kierowcom pytaniem: na jaką moc silnika się zdecydować? Czy warto wybierać najsłabszy silnik z oferty? A może lepiej wydać nieco więcej pieniędzy na silnik o większej mocy i cieszyć się frajdą z jazdy?

Jaki silnik będzie dla ciebie najlepszym wyborem? Czy lepiej kupić SEAT Tarraco Style 1.5 EcoTSI 150 KM 6-biegowa manualna START/STOP czy może korzystniej będzie postawić na SEAT Tarraco Style 2.0 TDI 150 KM 7-biegowa automatyczna START/STOP DSG 4Drive?

Co to jest moc silnika?

Moc silnika to w wielkim uproszczeniu ilość energii, która zostaje wygenerowana przez silnik w jednostce czasu. Wyższa moc skutkuje lepszym przyspieszeniem, co w konsekwencji daje lepszy moment obrotowy (choć od tej reguły są wyjątki, w zależności od konstrukcji i pojemności silnika).   

Czy moc jest najważniejsza?

Z pewnością, im wyższa moc silnika, tym większa przyjemność z jazdy. To zapewne ważne kryterium, którym kierujemy się wybierając nowe auto, ale przecież to kupując samochód bierzemy pod uwagę także inne czynniki: wielkość spalania czy awaryjność samochodu. Ważne dla kadego posiadacza samochodu są także koszty eksploatacji – utrzymanie każdego samochodu kosztuje. Wiele zależy od tego, do jakich celów będzie nam służyło nasze auto – do jazdy po mieście, a może do podróżowania na dłuższych trasach?

Czy warto wybierać najsłabszy silnik z oferty?

Czy wybór najsłabszego silnika to dobra decyzja? A może lepiej postawić na silniejszą wersję? Wracamy do naszego pytania z początku artykułu. Czy lepiej kupić SEAT Tarraco Style 1.5 EcoTSI 150 KM 6-biegowa manualna START/STOP czy może korzystniej postawić na SEAT Tarraco Style 2.0 TDI 150 KM 7-biegowa automatyczna START/STOP DSG 4Drive? Moc silnika to tylko jedno z kryteriów, które musimy wziąć pod uwagę kupując samochód. Ta zawsze niełatwa decyzje musi iść w parze z licznymi innymi wyborami. Wybór mniejszej mocy nie oznacza tego, że z oszczędności podjęliśmy niewłaściwą decyzję.