O Twierdzy Modlin

Twierdza Modlin – twierdza położona na Mazowszu u zbiegu Wisły i Narwi, około 30 km od Warszawy. Składa się z cytadeli położonej na prawym brzegu Narwi, dwóch przedmości (kazuńskiego i nowodworskiego) oraz dwóch pierścieni fortów. Jest jedną z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce.

Położenie Modlina, u zbiegu rzek Wisły, Narwi i Wkry, od zawsze nadawało mu wybitne walory obronne. Ich znaczenie docenił między innymi król szwedzki Karol Gustaw, zakładając tu obóz warowny, tzw. „Bugskansen”, który przetrwał aż do 1660r. Natomiast w 1806 roku, w czasie pobytu w Poznaniu, to Napoleon podjął wstępną decyzję o budowie twierdzy w Modlinie.
W I wojnie światowej, po 10 dniach walki z Niemcami, twierdza skapitulowała i do listopada 1918 r. była obsadzona przez załogę niemiecką. W grudniu 1918 roku, po upływie 87 lat, przejęło ją Wojsko Polskie.

We wrześniu 1939 roku Twierdza Modlin była przez kilka tygodni oblężona przez przeważające siły niemieckie. Ostrzeliwana i bombardowana z powietrza, skapitulowała 29 września, gdy w obliczu kapitulacji Warszawy jej dalsza obrona była bezcelowa. Modlin, podobnie jak we wcześniejszych latach 1813 i 1831, był jednym z ostatnich punktów polskiego oporu.

 

Dojazd do Twierdzy Modlin

Oczywiście najlepiej dojechać do Twierdzy Modlin własnym pojazdem. Zapraszamy do autoryzowanych salonów Seata, gdzie znajdą Państwo szeroki wybór pojazdów, z których na pewno będą mogli wybrać samochód odpowiedni dla siebie. Autoryzowane salony Seata gwarantują sprawdzone auta, nowe i używane, oraz wachlarz promocji i ofert specjalnych.

 

 

Autoryzowany dealer Seata – najlepsze miejsce zakupu samochodu

Jak wszyscy wiemy, na rynku dostępne są samochody z wielu źródeł, nie zawsze godnych zaufania. Autoryzowany dealer Seata to propozycja dla tych z Państwa, którzy chcą dokonać bezpiecznego zakupu, którego nie będą później żałować. Zapraszamy do jednego z wielu autoryzowanych dealerów Seata na terenie całego kraju. Adresy oraz dane kontaktowe, a także informacje o aktualnych promocjach i wyprzedażach znajdą Państwo na stronie www.seat.pl.‎