Jak często wymieniać wycieraczki?

Mogłoby się wydawać, że wycieraczki nie są w samochodzie najważniejsze, ale to błąd. To jeden najważniejszych elementów pojazdu, mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Niezależnie od tego, czy w garażu stoi Seat czy inny samochodów – musi on być wyposażony w dobre wycieraczki. A jak często je wymieniać?

Co wpływa na zużycie wycieraczek w Seacie?

Nawet, jeśli nie mieszka się w wyjątkowo deszczowym rejonie, to wycieraczki zawsze podlegają zużyciu. Wpływ na ich jakość ma temperatura – pod wpływem ciągłym zmian pogodowych, materiał piór parcieje. Powinien on w każdym zakresie temperatur zachować odpowiednią twardość, a zarazem elastyczność, co wpływa na efektywność zbierania wody, a psuje się zarówno pod wpływem silnych mrozów, jak i upałów. Ponadto, znaczenie ma również dbałość o wycieraczki – należy je regularnie unosić i przecierać, nie używać wycieraczek na szybach pokrytych lodem, ponieważ pióra mogą się wystrzępić, a także oczyszczać wycieraczki z lodu. Warto o tym pamiętać, jeśli nasz Seat często stoi na podjeździe i nie ma możliwości, by zimą wycieraczki mogły odtajać w cieplejszym garażu.

Kiedy wymieniać wycieraczki w Seacie i jakich używać?

Wycieraczki w Seacie powinno się więc wymieniać co sezon. Warto przy tym korzystać z rekomendowanych wycieraczek – dobrej marki i dedykowanych naszemu modelowi Seata. Choć na pierwszy rzut oka wydanie ciut większej kwoty wydaje się nieopłacalne, to zwraca się dzięki zastosowaniu lepszych materiałów, jakie wykorzystano do produkcji, co z kolei przekłada się na ich dłuższą żywotność.

Twój Seat potrzebujesz nowych wycieraczek?

Jeśli nie ma się pewności, jakie wycieraczki będą odpowiednie do naszego modelu Seata, warto zapytać o to w autoryzowanym salonie czy serwisie – z pewnością uzyska się wyczerpujące informacje i zostanie poinstruowanym, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze odpowiednich wycieraczek.