Samochody hybrydowe w pigułce

Przy tak dynamicznym rozwoju motoryzacji i nowych technologii, elektromobilność była tyko kwestią czasu. Coraz większa świadomość czynników zagrażających środowisku oraz zdrowiu przyczynia się do tego, że szuka się rozwiązań mogących polepszyć sytuację.

Dzięki napędowi hybrydowemu samochodu mają się przyczynić do polepszenia jakości powietrza, nie tracąc przy tym na wydajności. Jedną z marek, która planuje wprowadzenie silników hybrydowych, jest m.in. SEAT, a jednym z modeli – nowy Seat Tarraco.

Po co stosuje się napęd hybrydowy?

Nie tylko kwestia poprawy jakości środowiska ma tutaj znaczenie. W samochodach hybrydowych montuje się dwa silniki – spalinowy, napędzany benzyną oraz co najmniej jeden elektryczny. Taki zabieg ma na celu albo zmniejszenie zużycia paliwa, albo zwiększenie mocy i wydajności samochodu.  Ładowanie baterii samochodu następuje poprzez podłączenie do źródła prądu oraz z wykorzystaniem technologii odnawialnych, takich jak odzyskanie energii z hamowania. Jeśli chodzi o emisję spalin, w wielu samochodach hybrydowych emisja spalin zmniejsza się dzięki wyłączaniu silnika np. na postoju i włączaniu go tylko tedy, kiedy jest potrzebny.  Silniki hybrydowe będą posiadały m.in. nowy Seat Tarraco, ale też nowy Seat Leon.

>Nowy Seat Tarraco hybrydowy – kiedy premiera?

Konkretna data premiery nie jest jeszcze znana – wciąż trwają prace nad udoskonalaniem modelu, choć sądząc po reakcjach miłośników motoryzacji podczas prezentacji samochodu na targach we Frankurcie, można być pewnym, że będzie on skazany na sukces. Usportowiona wersja największego SUV-a Seata, w połączeniu z hybrydowym silnikiem, będzie wyjątkowo ciekawą propozycją dla tych, którzy cenią sobie ekologiczne rozwiązania, a zarazem szukają mocnego, pełnego klasy samochodu.

Nowy Seat Leon w hybrydzie – czego można się spodziewać?

Z pewnością wielu udogodnień, takich jak inteligentny system zarządzania energią, kompatybilności ze smartfonem oraz niezłych osiągów – łącznie, korzystając z obu silników, będzie można przejechać 861 km, przy czym zasięg silnika elektrycznego wynosić będzie 50 km. Co ciekawe Seat będzie mógł również przesyłać prąd z baterii do sieci elektrycznej. Jak widać – przyszłych użytkowników czeka sporo wrażeń!