Otrębusy Muzeum Motoryzacji i Techniki

O Muzeum

Prywatne Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach koło Warszawy powstało w 1995, ale eksponaty zbierane były już wiele lat wcześniej, a ich remonty i rekonstrukcja zaczęły się około czterdzieści lat temu. Właścicielami muzeum są Joanna i Zbigniew Mikiciukowie, rodzice dziennikarza motoryzacyjnego Patryka Mikiciuka.

Muzeum posiada około 300 zabytkowych pojazdów oraz sporą kolekcję rekwizytów, jak mundury, radia i plakaty, jak również eksponaty związane z lotnictwem i wojskowością. Najstarszym pojazdem jest traktor TITAN produkcji USA z 1895r., a najstarszym pojazdem ciężarowym Mercedes z 1913r. Wśród eksponatów są zarówno samochody osobowe i ciężarowe, jak i autobusy, samoloty, wózki dziecięce, rowery, motocykle, a nawet sprawne czołgi.

Obecnie w trakcie rekonstrukcji jest kilkadziesiąt pojazdów, w tym słynny polski czołg 7TP. Ciekawymi eksponatami są ZIS kabriolet J. Stalina, Mercedes 170V Lody Halamy, a także kabriolet i wiele innych aut jakimi jeździli Elvis Presley, Marilyn Monroe czy Jan Kiepura. Wszystkie nasze pojazdy są odrestaurowywane zgodnie z zasadami obowiązującymi w okresie ich powstania.

 

Historia Muzeum

Na początku lat 70-tych ubiegłego wieku realizowano akcję „Posesja”. Właściciele aut przedwojennych, uszkodzonych i niesprawnych technicznie byli karani mandatami przez miejscowe władze za posiadanie na podwórku takich pojazdów. Ponieważ oddanie takiego auta na złom wiązało się z komplikacjami (musiał być pocięty na kawałki), dobrą opcją okazało się oddanie auta do przyszłej kolekcji Muzeum.

 

Seat Ibiza

Seat Ibiza to miejski hatchback z systemem kontroli odstępu i funkcją awaryjnego hamowania. Jest doskonałym pomysłem dla wszystkich osób jeżdżących po kraju i zwiedzających ciekawe miejsca, jak Muzeum Otrębusy, ale nie tylko. Idealnie nada się także do jazdy po mieście, do pracy i na zakupy.

 

 

Nowy Seat Ibiza

Ekonomiczny hatchback – nowy Seat Ibiza 2019 można obecnie znaleźć w ofercie wyprzedaży rocznika w autoryzowanych salonach Seata. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami (w tym z ofertą wyposażenia dodatkowego).