Opiniogóra na romantyczny wypad

O Opiniogórze

Opinogóra Górna to wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim. Najstarsza, odnotowana pisemna wzmianka o Opinogórze pochodzi z 1185 r. W miejscowości znajduje się niewielki neogotycki pałac Krasińskich, zbudowany w 1844 oraz neogotycka oficyna dworska (z tego samego okresu) i zabytkowy neoklasycystyczny kościół z drugiej połowy XIX wieku Fundacji Róży Krasińskiej. Kościół ten został zaprojektowany przez Wincentego Rakiewicza, a w jego podziemiach znajdują się groby członków rodziny Krasińskich (w tym również poety).

Ciekawym miejscem związanym z rodziną Krasińskich oraz niektórymi z wyżej wymienionych obiektów w Opiniogórze jest Muzeum Romantyzmu.

 

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Muzeum to otwarto w 1961 roku w odbudowanym neogotyckim pałacu, w 150. rocznicę dekretu Napoleona przywracającego Opinogórę Krasińskim. Muzeum gromadzi pamiątki związane z historią rodziny Krasińskich, zwłaszcza Zygmunta Krasińskiego.

Obecnie jest to kompleks pałacowo-parkowy, w skład którego wchodzą neogotycki pałac, dwór, dawna oficyna dworska, dom z podcieniami oraz park typu angielskiego o powierzchni 12 hektarów. Poza terenem parku można zwiedzać kościół z kryptą grobową, w której pochowany jest Zygmunt Krasiński z rodziną, a w dawnej oficynie dworskiej aktualnie mieści się Biblioteka.

Na terenie Muzeum regularnie organizowane są wydarzenia kulturalne, jak koncerty muzyki poważnej i spotkania poetyckie, a także sesje naukowe oraz wydarzenia edukacyjne dla uczniów.

 

Seat Leon

Do Muzeum Romantyzmu warto wybrać się we dwoje lub całą rodziną. Oczywiście najwygodniej będzie dotrzeć tam samochodem, na przykład takim jak Seat Leon.

Seat Leon to kompaktowy samochód osobowy produkowany od 1999 roku (druga generacja od 2005, a trzecia od 2012; czwarta generacja zostanie oficjalnie zaprezentowana po raz pierwszy w styczniu 2020 roku).

 

 

Nowy Seat Leon

Nowy Seat Leon to jedna z propozycji autoryzowanych dealerów Seata – na romantyczne wypady i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą samochodów nowych i używanych dostępnych również w promocji oraz z ciekawym wyposażeniem dodatkowym.