Najmocniejsze modele marki Seat

Każda marka samochodów ma w swojej kolekcji dobre i lepsze modele. Nie inaczej jest w przypadku Seata, który wciąż pnie się do przodu i niemalże co roku zaskakuje czymś mocniejszym. Jak przystało na markę, która proponuje samochody o różnych charakterach, Seat ma w zanadrzu kilka perełek, które zadowolą miłośników koni mechanicznych.

Seat Cupra, czyli sportowy duch w stylowej formie

To prawdziwa gratka dla tych, dla których Seat to oczywistość przy wyborze samochodu, a którzy jednocześnie poszukują czegoś mocniejszego, z pazurem i charakterem. Początkowo najszybsze warianty modelów osobowych Seata sygnowano mianem Seat Sport, jednak od 1999 roku stosuje się nazwę Cupra, którą użyto do określenia pierwszej sportowej generacji Seata Leona. W późniejszym czasie także i inne modele zyskały sportowego ducha, np. Seat Ibiza. Obecnie, od 2018 roku, marka Cupra traktowana jest jako odrębny producent samochodów, choć prezentowane modele nadal są oparte na modelach Seata, np. Cupra Ateca. Po prezentacji samochodów koncepcyjnych wiadomo jednak, że w kolejnych latach marka Cupra będzie tworzyła własne modele.

Seat Leon Cupra R, czyli jeszcze więcej mocy

Nie dla Seata spoczywanie na laurach! Po sukcesie modelu Leona Cupra, przyszła pora na modyfikację, która pozwoli na jeszcze lepsze osiągi. Leon Cupra R prezentuje jeszcze bardziej sportowy charakter – 310 KM i poszerzone podwozie, polepszoną trakcję i progresywny układ kierowniczy, a także kilka trybów jazdy – od Comfort do Cupra, czyli na co dzień i na… tor, to tylko niektóre z jego mocnych stron.

Moc w wyglądzie Seata

Jak w mało którym przypadku, Seata można oceniać po „okładce”. W przypadku modeli Cupra nie umknie bowiem ich fenomenalny styl, łączący sport z elegancją. Nieco agresywne ( ale w dobrym znaczeniu!) kształty, miedziane wstawki i elementy z włókna węglowego doskonale współgrają z osiągami i tym, co samochód ma do zaoferowania. Słowem – mocny wygląd i mocny charakter doskonale ze sobą współgrają.