O Konstancinie-Jeziornie

Konstancin-Jeziorna to miasto w województwie mazowieckim, położone około 20 km na południe od centrum Warszawy. Powstało w 1969 r. w wyniku połączenia miast Skolimów-Konstancin i Jeziorna oraz kilku wsi. Miasto ma powierzchnie ponad 17 km kw. I liczy ponad 17 tysięcy mieszkańców.

Konstancin znany jest od ponad 100 lat jako siedziba popularnych letnisk i uzdrowisk w okolicach Warszawy.

Jego historia związana jest z majątkiem rodziny Oborskich w Oborach. Sprzedali oni swe dobra hetmanowi wielkiemu koronnemu Stanisławowi Koniecpolskiemu, a on z kolei odsprzedał je Janowi Wielopolskiemu, który zbudował tu w latach 1678-1688 barokowy dwór projektu Tylmana z Gameren.

200 lat później dwór w Oborach przebudowano do obecnego kształtu i zdecydowano o założeniu miejscowości letniskowej zwanej początkowo Konstancją, a później Konstancinem.

Miejscowość ta szybko stała się popularna wśród warszawskich elit, których przedstawiciele zaczęli tu budować luksusowe wille, z których niektóre zachowały się do dziś.

Okolica obfituje w złoża borowiny oraz źródła wód mineralnych, dzięki czemu w początkach XX w. powstał tu park zdrojowy i zakłady przyrodolecznicze. Największą atrakcją współczesnego uzdrowiska tężnia solankowa o długości 40 m i wysokości 6 m, pomocna w schorzeniach układu oddechowego.

Konstancin-Jeziorna jest nie tylko miejscem zamieszkania wielu sławnych osób oraz celem weekendowych wypadów warszawiaków, ale i przyciąga licznych turystów. Z myślą o nich powstał projekt „Kalejdoskop Konstancina”, którego pierwszą odsłoną było otwarcie 25 czerwca 2015 Multimedialnego Muzeum Konstancina: w Konstancińskim Domu Kultury „Hugonówka” powstała sala muzealna z ekspozycją, w której wyeksponowano między innymi fotografie, pamiątki oraz archiwalne dokumenty przekazane przez mieszkańców.

 

 

Dojazd? Najlepiej samochodem. Z autoryzowanego salonu

Tym z Państwa, którzy właśnie zastanawiają się nad kupnem nowego samochodu, w celach wycieczkowych lecz nie tylko, proponujemy wizytę w autoryzowanym salonie Seata. U autoryzowanego dealera mają Państwo gwarancję, że sprzedawane auto nie jest przypadkowe. Oczywiście można nabyć samochód z innych źródeł, tylko po co ryzykować? U autoryzowanego dealera Seata znajdą Państwo auta nowe i używane, w różnych wariantach, a dodatkowo często w promocjach i ofertach wyprzedażowych.