Pamiętaj o zmianie opon po sezonie

Przed zimą warto pamiętać o wielu kluczowych kwestiach związanych z użytkowaniem samochodu. Mowa między innymi o kupnie zimowego płynu do spryskiwacza czy zaopatrzeniu się w odmrażacz. Przede wszystkim jednak kluczowa jest wymiana opon na zimowe.

W autoryzowanym serwisie Seata podpowiedzą, jaki wybrać rozmiar

Jeśli kupujemy nowe auto, to mamy pewność, że zamontowane opony posiadają odpowiedni rozmiar. W innym przypadku możemy to zakładać, ale stuprocentowej pewności nie mamy. Warto więc sprawdzić, jakie dokładnie opony powinny znaleźć się na felgach naszego auta. Jak to zrobić? Najprościej jest zajrzeć do instrukcji. Jeśli jej nie posiadamy, bo na przykład gdzieś się zawieruszyła, to przydatny bywa internet. Pewnym źródłem informacji będzie także autoryzowany serwis, Seat to z pewnością przykład, na który można się powołać. W ASO Seat bez kłopotów odpowiedzą na pytania dotyczące rozmiaru opon i doradzą, jakie wybrać.

Rozmiar ma znaczenie dla bezpieczeństwa

Warto podkreślić, iż rozmiar opon ma znaczenie. Nie trzeba koniecznie wybierać takiego, który jest sugerowany przez producenta lub przez autoryzowany serwis Seat, o którym już wspominaliśmy. Zazwyczaj jest tak, że jest możliwość wyboru kilku rozmiarów, oczywiście zbliżonych do siebie. W innym przypadku opona będzie nieodpowiednia i na pewno niekorzystnie wpłynie na bezpieczeństwo jazdy, o ile w ogóle uda się ją zamontować.

A może przemyśleć kwestię rozmiaru przed kupnem? W ASO Seat warto zapytać o radę

Rozmiar opon w naszym aucie warto rozważyć jeszcze przed jego zakupem. Jeśli na przykład zależy nam na krótszej drodze hamowania, to dobrze jest wybrać auto z szerokimi felgami, podobnie jeśli chcemy bardziej panować nad samochodem na zakrętach. Dla niektórych istotne są względy estetyczne, a w tym przypadku wielkość felgi oraz opony również ma znaczenie. I jeszcze jeden ważny czynnik, czyli finanse. Bardziej popularne rozmiary opon zazwyczaj można kupić taniej. Tak więc ten aspekt również warto rozważyć, na przykład pytając specjalistów w Autoryzowanej Stacji Obsługi.