Podróżujesz z dzieckiem? Pamiętaj o tych akcesoriach!

Podróżując z dzieckiem priorytetem jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Dzieci bez względu na wiek muszą być odpowiednio przewożone. Zasady przewozu dzieci są regulowane przez przepisy  a ich nierespektowanie wiąże się z nałożeniem sankcji prawnych.

Dzieci pod szczególną ochroną

Pierwszym skojarzeniem bezpieczeństwa w samochodzie jest zapewne fotelik. Dziecko podróżuje w foteliku zapięte w pasy bezpieczeństwa. Dzięki temu podlega specjalnej ochronie przed ewentualnymi zagrożeniami zdrowia lub życia. Seat pomyślał także o najmłodszych pasażerach oferując linie fotelików dostosowanych do wagi dziecka. Fotelik jest niezbędnym atrybutem podróży z dzieckiem. Należy jednak pamiętać, że trzeba dostosowywać parametry fotelika do etapu rozwoju swojego dziecka. Fotelik początkowy jest skierowany tyłem do kierunku jazdy. Pozostałe foteliki są montowane przodem na tylnym siedzeniu. W miarę rozwoju dziecka ważne jest, aby zmieniać foteliki zgodnie z ich przeznaczeniem.

Bezpieczeństwo ponad wszystko. Pod specjalną ochroną Seata

Ciekawym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą mieć swoje dziecko pod stałym nadzorem są wewnętrzne lusterka. Dzięki nim można prowadzić bezpieczną jazdę i jednocześnie mieć baczenie na swoją pociechę. Seat proponuje wewnętrzne lusterko jako podnoszenie bezpieczeństwa podczas jazdy przy jednoczesnej kontroli rodzicielskiej Rodzic nie musi się odwracać na tylne siedzenie, co może stanowić poważne zagrożenie na drodze, aby zobaczyć co dzieje się z jego dzieckiem.

Seat – z myślą o pasażerach w każdym wieku

Wszelkie akcesoria, które są przeznaczone dla podnoszenia bezpieczeństwa na drodze są zawsze warte uwagi. Szczególnie, jeśli odnosimy je do najmłodszych pasażerów. Rodzic kierujący pojazdem będzie spokojniejszy, jeśli będzie miał pewność, że w stosunku do swojego dziecka zadba o wszelkie względy bezpieczeństwa. Dzięki temu nie będzie odczuwał stresu, który znacząco wpływa na jakość jazdy samochodem.  Spokojny rodzic będzie odczuwał większy komfort podczas podróży ze swoim maluszkiem.