Zostaw swoje stare auto w rozliczeniu przy zakupie nowego

Jedną z nowych praktyk sprzedaży jest przestawienie dostępu do usług lub zawartości na cykliczne rozliczenia. Ma to znaczenie, jeżeli chodzi o salon seat. Model taki znaleźć możemy już w wielu dziedzinach. W tym takich, jakich moglibyśmy się nie spodziewać.

Abonament zapłacimy od dawna za telefon, całkiem popularnie za biblioteki filmów i seriali, trochę bardziej specyficzne będzie duże oprogramowanie w miesięcznych opłatach (pakiety Adobe), a jeszcze osobliwsze może wydawać się przełożenie tej mechaniki na samochody (np. seat salon).

Z klientem na „wieki wieków” – Salon Seata

Nie jest szczególnie odkrywczym stwierdzenie, iż duże firmy czy nawet korporacje próbują zapewnić sobie w ten sposób naszą wierność, jako ich użytkowników. Budując w nas pewną rutynę, sprawiają że robiłoby się nam bez niej ciężko, a w konsekwencji sprawia to, iż subskrypcja pozostaje częścią naszych opłat przez długie miesiąca.

Stając dumnie obok opłat takich jak czynsz, woda czy prąd. W końcu, gdy już przyzwyczaimy się do muzyki z Tidala czy kolacji do kolejnej ramówki HBO, trudno na szybko szukać czegoś na Youtubie do jedzonka. Jak to, może się odnosić do komórek czy samochodów z salonu SEAT-a?

Jak nie możesz czegoś zmienić, to to polub

Nawet, jeśli w społeczeństwie jest trochę anty-fanów takiego podejścia to faktem jest, iż coraz więcej usług znajdziemy już tylko w takim modelu. Zwyczajnie dlatego, że poprawia ono zarobki firm, pozwalając szerszemu spektrum osób na korzystanie z programów. Czasem także multimediów, na które normalnie nie byłoby ich stać.

W związku z czym coraz więcej firm próbuje dostosować się do tego trendu. W ten sposób zrodziła się także naśladowcza idea trzymania się najnowszych modeli danego produktu. Jak jednak wyjechać co roku nowym samochodem ze wspomnianych salonów SEAT-a czy mieć każdy model Samsunga na jego premierę. Nie będąc jednocześnie prezesem firmy albo milionerem?

Stare za nowe, czyli ciekawostki o salonach SEAT

W momencie wspomnienia telefonów koreańskiego giganta elektronicznego, powinna nam się już zaświecić lampka. To właśnie jedna z pierwszy firm, która na polskim i światowym rynku zaczęła oferować dopłaty użytkownikom za ich stary sprzęt, o ile zdecydują się na zakup nowego. W ten sposób, gwarantując sobie recykling kluczowych komponentów i materiałów, jednocześnie prezentowała użytkownikom wygodny upgrade dzięki którym, mogli oni pozwolić sobie na zakupienie następnego. Podobny układ oferuje dzisiaj hiszpański SEAT. Wystarczy wybrać się do jednego z licznych salonów SEAT-a by dać sobie szansę na rozszerzenie swojego komfortu.

Chociaż robienie tego co rok może nie być koniecznością (tak ze względu na jakość jak i naturę produktu), ale jeśli kupiliśmy bądź chcemy nabyć samochód od autoryzowanego dealera to jest to opcja, którą powinniśmy mieć na uwadze. Za samochód w dobrym stanie, zadbany i serwisowany możemy dostać bardzo dużą zniżkę na kolejny. Być może właśnie w ten sposób oszczędzimy znacznie więcej niż męcząc się i sprzedając go wcześniej przez pośredników czy komisy, które wezmą sobie odpowiednią prowizję. Być może taka opcja, zachęci zresztą do samego kupna? Bez wątpienia warto jej poszukać już dzisiaj.