Nowe czy używane? Dylematy przed zakupem samochodu

Autoryzowany dealer czy komis samochodowy? Samochód z ogłoszenia czy model wybrany z konfiguratora? Skromniejsze wyposażenie nowego czy bardziej wypasione używanego? Mnóstwo pytań i wątpliwości, na które trzeba sobie odpowiedzieć zanim podejmie się ostateczną decyzję.

Nie ważne „czy jeździ”, tylko „ile pojeździ”

Niepewność zakupu samochodu używanego jest bardzo duża. Jeśli nie znamy poprzedniego właściciela, historii i przebiegu, musimy uwierzyć na słowo sprzedającemu. Szlagierowe hasła to: „ auto bez zarzutów”, „igła”, „samochód żony”, „garażowany”, „jeździ”. Jak jest naprawdę? To, że pojazd jest na chodzie, wypicowany w środku, łącznie z umytymi częściami pod maską, to jeszcze nie daje gwarancji jak długo pojeździ.

Rok produkcji czy przebieg na liczniku?

Im młodsze auto, tym większa szansa na długą, bezawaryjną eksploatację. Mniejsze zużycie części i podzespołów, lepszy stan wykończenia i nowoczesność zastosowanych technologii. Przebieg na liczniku też nie bez znaczenia. Za każdym kilometrem na liczniku, kryją się przejechane historie na drodze. Dziurawe nawierzchnie, krawężniki, spowalniacze na osiedlowych uliczkach. Zużyte amortyzatory, zawieszenie, o ile nieukryte stłuczki i naruszenia konstrukcji auta.

Niewątpliwą zaletą kupna używanego samochodu jest cena. Nieporównywalnie niższa do ceny nowego z autoryzowanego salonu. Duża możliwość trafienia na wersje bogato wyposażone w okazyjnej cenie. Kilkuletnie auto nie traci też tak na wartości jak nowe, wyjeżdżające od dealera.

Autoryzowany dealer Seat

Decydując się na nowy pojazd, warto spotkać się z doradcą, odwiedzić autoryzowany salon Seat, by poznać możliwości finansowania, czas oczekiwania i precyzyjnie, bardzo indywidualnie skonfigurować swój model. W tym przypadku nie decydujemy się na to co jest, ale to czego chcemy.

Spokój i ochrona gwarancyjna

Autoryzowany salon to gwarancja spokoju. Pewność, że produkt, który kupujemy jest w 100% sprawny i bez zarzutów. Ochrona gwarancyjna to nie tylko 3 miesięczna rękojmia, ale kilkuletnie poczucie pewności. Obsługa serwisowa, doradztwo.

Warto przeanalizować wszystkie za i przeciw. W razie pytań sięgnąć po fachową pomoc.