SEAT Alhambra – historia komfortu

Najlepszy minivan dostępny na rynku? Nie mamy wątpliwości, że większość fanów motoryzacji odpowie jednoznacznie: SEAT Alhambra! Przestronny model hiszpańskiego giganta od lat ułatwia życie dużym rodzinom oraz firmom. Jak zaczęła się wielka przygoda SEATA z produkcją kultowego już minivana? Sprawdź!

Przestronny SEAT Alhambra – historia

SEAT Alhambra jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na wieloosobowy, przestronny samochód, który będzie dynamiczny, komfortowy, dopracowany pod kątem wizualnym. Owocem pracy koncernu Volkswagen AG z amerykańską firmą Ford Motor Company stał się właśnie SEAT Alhambra zaprezentowany pierwszy raz w 1996 roku. Po czterech latach samochód przeszedł face lifting.

2010 to kolejna ważna data na osi czasu hiszpańskiego producenta. Właśnie wtedy, podczas prestiżowych targów motoryzacyjnych w Genewie, zaprezentowany został SEAT Alhambra drugiej generacji. Minivan w nowej wersji zyskał bardziej dynamiczny profil oraz szersze, bardziej masywne podwozie. Ciekawą nowością było wyposażenie auta w asystenta świateł drogowych. Innowacyjny system automatycznie zmieniał światła drogowe na światła mijania, kiedy wykrywał pojazd jadący z naprzeciwka. 

Prace nad Alhambrą nie ustały. Po pięciu latach od daty premiery drugiej generacji samochodu na ulice wjeżdża kolejna, ulepszona wersja. Pojemny, wygodny samochód zyskał LED-owe reflektory przednie, nowy wzór atrapy chłodnicy i ulepszoną konsolę środkową. Najnowszy model dostępny był wersjach z pięcioma silnikami (dwoma benzynowymi i trzema wysokoprężnymi).

Komfort, bezpieczeństwo, pewność

SEAT Alhambra uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej komfortowych samochodów w swojej klasie. Za co kierowcy cenią go najbardziej? Za dynamikę jazdy pomimo pokaźnych rozmiarów, przestronne wnętrze o pojemności 2430 litrów, panoramiczny dach zwiększający przyjemność z jazdy w każdą pogodę, zaawansowane systemy (asystent pasa ruchu czy Front Assist) czuwające nad bezpieczeństwem pasażerów i kierowcy.