SEAT Alhambra – rodzinny van z automatyczną skrzynią DSG

Zastanówmy się, jakiego samochodu poszukuje typowa rodzina. Ojciec, najczęściej odgrywający rolę kierowcy, po cichu marzy, by pod maską pracował oszczędny, ale stosunkowo mocny motor, pozwalający płynnie poruszać się po drodze. Matka, również lubiąca usiąść za kółkiem, na pierwszym miejscu postawi na bezpieczeństwo, a dopiero później na przestronność – by dzieci z tyłu miały wystarczająco dużo miejsca oraz by bez problemu przewozić zakupy. Czyli potrzebny jest też duży bagażnik. Natomiast latorośle chcą wygody, multimediów w zagłówkach i żeby tata był szybki! Znalezienie takiego auta nie jest łatwe, ale na szczęście z pomocą przychodzi SEAT, a dokładniej nowy SEAT Alhambra. Pojazd hiszpańskiego producenta, oferujący bogate wyposażenie i rozbudowaną paletę silników zestrojonych z automatycznymi skrzyniami biegów, z pewnością zadowoli wielu klientów.

SEAT Alhambra – dane techniczne

Osobówka montowana na Półwyspie Iberyjskim mierzy blisko 5 metrów (4854 mm) przy szerokości z lusterkami bocznymi wynoszącej nieco ponad 2 metry (2081 mm). Wysoka na 174 centymetry bez przeszkód wjedzie do każdego garażu podziemnego. Pięciodrzwiowe auto gwarantuje swobodny dostęp do szoferki, a 5 miejsc zapewnia wysoki komfort podróżowania. 420 litrów bagażnika (przy rozłożonych siedzeniach) pomieści różnego rodzaju walizki i torby, a powiększenie go do imponujących 2430 litrów pomoże przewieźć wielkogabarytowe przedmioty. SEAT Alhambra oferowany jest w trzech wersjach napędowych, które współpracują z przekładniami DSG. Jedna z nich jest benzynowa, pozostałe zaś to konstrukcje diesla.

Nowy SEAT Alhambra zasilany benzyną

Na początek poświęćmy nieco uwagi motorowi 1.4 TSI 150 KM 110 kW. Automatyczna sześciostopniowa skrzynia FWD EURO 6D START & STOP charakteryzuje się wysoką kulturą pracy. Przekłada się to na płynną jazdę, niskie spalanie i zerową awaryjność pod warunkiem, że jest poddawana okresowym przeglądom zalecanym przez producenta. Ten wariant upodobali sobie klienci ceniący układy zasilane benzyną.

SEAT Alhambra i oszczędne diesle

Diesle to mocna strona hiszpańskiego vana, jakim jest SEAT Alhambra. Pod maską tego auta znajdziemy dwie wysokoprężne jednostki, odpowiednio 2.0 TDI 150 KM 110 kW i 2.0 TDI 177 KM 130 kW. Obydwie bez zarzutu współpracują z przekładniami DSG i cechują się niskim spalaniem: wersja o mocy 150 koni pali raptem 5,2 litra na 100 km w cyklu mieszanym, natomiast opcja mocniejsza spala tylko 6,8 litra na 100 km także w cyklu mieszanym. Nowy SEAT Alhambra to niezwykle uniwersalny pojazd, który najlepiej sprawdza się jako samochód rodzinny. Jego niezawodność sprawia, że jeszcze przez bardzo długi czas będzie cieszyć się ogromną popularnością.