Seat Cupra Tavascan – rewolucja hybrydowa nadchodzi

Seat postanowił zaskoczyć wszystkich, nie tylko swoją konkurencję, ale też potencjalnych klientów. W swojej ofercie postawił na samochód koncepcyjny – Seat Cupra Tavascan, SUV coupe z dynamicznym nadwoziem, innowacyjnymi technologiami i eleganckim wnętrzem. Całość napędzana dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 306 KM.

Seat Cupra Tavascan zaprojektowany z myślą o potrzebach rynku elektrycznych SUV-ów

Został stworzony na platformie MEB Volkswagena i posiada wydajny akumulator o pojemności 77 kWh, dzięki czemu jest w stanie uzyskać zasięg do 450 km. Seat Cupra Tavascan to sportowa elegancja i praktyczność. Jest pierwszym w pełni elektrycznym i bezemisyjnym modelem marki Seat. To idealny moment, gdyż zdaniem specjalistów, przewidywany wzrost zapotrzebowania na samochody elektryczne ma zwiększyć się o 15%. Jeśli dołożymy do tego ekspresyjny design, to otrzymamy model, który może być przyszłością motoryzacji. Seat przedstawia koncept mocy i elektryfikacji dostosowany na ulice.

Parametry techniczne sportowej hybrydy Seata

Wygląd zewnętrzny podkreśla elektryczny rodowód, który jest kluczowy dla projektu marki Seat. Wydajność i chłodzenie akumulatorów zapewniają otwory wentylacyjne, a dyfuzor zwiększa właściwości aerodynamiczne. Zewnętrzne wizualne wrażenia to jedno, należy też wspomnieć o wnętrzu, które zapewnia komfort zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Wsiadając do Cupry Tavascan mamy wrażenie przestrzenności, a każdy detal został przemyślany przez Seat.

Wydajność drugimi imieniem Seata Cupry Tavascan

Elektryczność, to wydajność, dynamika i wiele właściwości jezdnych, których potrzebują kierowcy. Dwa silniki zostały w pełni zintegrowane, a napęd na cztery koła wraz z zestawem akumulatorów stanowi doskonałe uzupełnienie tego bezawaryjnego mechanizmu. Środek ciężkości został nisko osadzony, dzięki czemu dynamika to jeden z walorów, na który w kontekście tego modelu postawił Seat. Debiut Cupry Tavascan jest przewidziany na targach motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie.