Jak przygotować auto do dłuższej podróży i co przed nią sprawdzić?

Autoryzowany serwis seat – sprawdzony diagnosta

Planowanie dłuższej podróży samochodem obejmuje szereg przygotowań. Odnoszą się one nie tylko do organizacji bagażu i siebie samego, ale także i środka transportu. Co to oznacza w praktyce? Oznacza tyle, że samochód powinien przejść przegląd nim ruszy w daleką drogę.

Cel takiej praktyki jest oczywisty – bezpieczeństwo. Stawka jest niemała, bo chodzi przecież o ludzkie życie. Ponadto świadomość, iż auto przeszło pomyślną kontrolę i nie ma w nim określonych usterek daje komfort podczas jazdy. Pozwoli to także unikać sytuacji zaskakujących, jak chociażby nagły kryzys na drodze spowodowany unieruchomieniem pojazdu. Przez takie sytuacje podróż może się opóźnić lub stanąć pod znakiem zapytania.

Oczywiście Autoryzowany serwis Seat jest gotowy na takie nagłe wsparcie klientów, ale lepiej działań profilaktycznie niż przeżywać potem niepotrzebny stres i napięcie.

ASO Seat czyli doradztwo dostosowane do potrzeb

Przed planowaną podróżą zaleca się sprawdzanie stanu płynów w pojeździe, jak chociażby oleju. Ponadto należy też sprawdzić poziom powietrza w oponach i skontrolować stan paliwa w baku, aby nie mieć trudności w miejscach odległych od stacji benzynowej. Ponadto podczas przeglądu w ASO Seat można także się dowiedzieć o ewentualnych usterkach, co daje możliwość naprawy przed planowanym wyjazdem. Należy mieć na uwadze fakt, że z małych, bagatelizowanych usterek mogą powstać poważne awarie obejmujące także inne układy. Dlatego lepiej działać wtedy, gdy usterka jest niewielka.

Bezpieczna podróż. Odpowiedzialność za innych

Kontrola stanu technicznego samochodu przed dłuższym wyjazdem jest odpowiedzialną praktyką. Warto wiedzieć, że na bezpieczeństwo wpływ mają wszystkie elementy pojazdu. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie go przed wyjazdem. Nawet zużyte wycieraczki mogą stać się przyczyną zagrożenia, ponieważ zaburzają widoczność na drodze. Nigdy nie wiadomo jakie warunki atmosferyczne nagle zapanują podczas jazdy.