Seat Leon – jazda w rytmie diesla nowej generacji

Nowy Seat Leon produkowany jest w trzech wersjach silnikowych: TSI – nowatorska technologia silników benzynowych, TGI – hybrydowe działanie łączące spalanie benzyny i sprężonego gazu ziemnego CNG oraz TDI – wysokoprężne silniki diesla.

Wysokoprężne silniki TDI pod maską Seata Leona

Najbardziej popularną alternatywą dla silnika benzynowego ciągle pozostaje spalający olej napędowy silnik diesla. Symbolem TDI (Turbo Diesel Injection) oznaczone są wysokoprężne silniki diesla produkowane przez koncern Volkswagena. Charakterystyczną cechą tych wyposażonych w bezpośredni wtrysk i turbodoładowanie silników jest wysoka moc uzyskiwana przy oszczędnym zużyciu paliwa i zredukowanej znacząco emisji spalin. Seat Leon wyposażony jest w dwa różne typy silnika TDI:

1.6 TDI o mocy 85 kW (0 KM) i zużyciem paliwa w cyklu mieszanym 4,0-4,1 l/KM oraz emisją CO2 w cyklu mieszanym 106-107g/km;

2.0 TDI o mocy 110 kW (0 KM) i zużyciem paliwa w cyklu mieszanym 5,1-5,4 l/100 km oraz emisją CO2 w cyklu mieszanym wynoszącą 110-120g/km.

Nowoczesna technologia zastosowana w tych silnikach jest ciągle udoskonalana i coraz bardziej zaawansowana. Spora siła pociągowa (moc) silników daje znakomite osiągi, co sprawia, że jazda nowym Seatem Leonem jest bardzo komfortowa i bezpieczna. Samochód dobrze radzi sobie z pokonywaniem wzniesień i przy wszelkich manewrach wykonywanych na zatłoczonych ulicach. Niskie zużycie paliwa sprzyja podróżowaniu i pokonywaniu dalekich tras bez konieczności częstego tankowania i odległości w różnorodnie ukształtowanym terenie. Dla Seata Leona z ekonomicznym silnikiem TDI nie ma rzeczy niemożliwych.

Zapoznaj się z promocjami nowego Seata Leona.

Jeśli masz ochotę poznać więcej szczegółów na temat nowego Seata Leona koniecznie zajrzyj do najbliższego salonu dealera tej marki. Pełną mapę ich usytuowania znajdziesz na oficjalnej stronie Seat Polska https://www.seat.pl/mapa-dealerow-i-serwisow.html .  Nie zwlekaj z decyzją. Właśnie ruszyły promocje, które pozwolą Ci stać się właścicielem tego nowoczesnego i zarazem kultowego hatchbacka w znacząco rabatowanej cenie. Trwa wyprzedaż rocznika 2019. Możesz nam zostawić swoje stare auto w rozliczeniu kupowanego Seata Leona, a przy korzystaniu z finansowania VW Banku proponujemy uzyskanie dodatkowych korzyści.