Technologia full link – sprawdź co potrafi

Kto nie marzy o tym, by nowy sprzęt, który kupuje integrował się obecnie ze wszystkim? Od inteligentnych lodówek, pilnujących nasze spożycie kalorii, przez zegarki o mnóstwie czujników, po wielofunkcyjne urządzenia mobilne, takie jak smartfony i tablety – kontrolujemy naszą rzeczywistość, ocierając się o zagadnienia AR (Augmented Reality).

W tej sytuacji, promowane przez SEAT rozwiązanie Full Link, staje się idealnym rozwiązaniem, by podciągnąć pod tą sytuację nasze auto.

Technologia full link, czyli co to jest?

Full Link jest system informacyjno-rozrywkowym, kompatybilnym ze smartfonami działającymi na systemach Android i iOS, dzięki technologiom przygotowanym specjalnie do działania w zarządzaniu autem. Innymi słowy, jest to nasz HUB, nasze centrum, aplikacji stosowanych podczas jazdy.

Znajdziemy go w modelach takich jak Ibiza NF 2017, Ateca nowej generacji, Leon (wymaga dodatkowych części), starszych Toledo, nowych Ibizach i Alhambrach (także nie obędzie się bez dodatkowych kabli i osłon), czy Tarraco. Warto wziąć pod uwagę, że niektóre pakiety wyposażenia, mogą nie być kompatybilne z tym systemem.

Do czego można to wykorzystać?

Poza oczywistymi zastosowaniami, jak kontrola bibliotek muzyki, kolejkowania utworów, nawigacji, czy oglądania materiałów video, znajdziemy tu kilka mniej oczywistych rozwiązań. Po pierwsze, możemy korzystać z kilku komunikatorów, takich jak WhatsApp, by komunikować się ze znajomymi.

Niektóre aplikacje pozwolą nam skoordynować działanie zaawansowanych czujników (dostępnych na przykład w modelach Tarraco czy Alhambra), bądź całych systemów. Inne wyświetlą dodatkowe informacje o parametrach fizycznych podróży.

Krótkie podsumowanie w nakierowaniu na SEAT

Odtworzymy tu także ulubione książki, które uprzyjemnią podróż, albo sprawdzimy stan samochodu, nie opierając się dłużej na enigmatycznych ikonach, migających na tablicy rozdzielczej. To sposób na kontrolę spalania, pilnowanie poziomów płynów i tym podobne. Przeczytamy tu także bądź napiszemy smsa, na wygodnej klawiaturze, ale oczywiście nie jest to zalecane w trakcie podróży.