Seat Mii electric kompaktową propozycją wśród pojazdów elektrycznych

Coraz więcej kierowców przesiaduje się do pojazdów elektrycznych, o czym zdaje sobie sprawę Seat, który postanowił wyjść naprzeciw ciągle zmieniającym się potrzebom rynku. Mii electric to połączenie eleganckiego desingu, zaawansowanego układu napędowego przy niewielkich gabarytach. Przyciągać kierowców ma jego niska cena i niewielkie koszty eksploatacji.

Seat do ekonomicznej jazdy po mieście

Mii electric jest propozycją, która ma sprostać wszelkim wyzwaniom jazdy po mieście. Seat coraz śmielej przystosowuje się do praw rynku elektrycznego i chce zapewnić swoim klientom komfortowe warunki. To pierwszy elektryczny pojazd marki Seat. Nie ulega wątpliwościom, hiszpański producent chce sprostać przyszłym przewidywaniom, które oznaczają coraz większe zapotrzebowanie na pojazdy czysto elektryczne. Mii electric jest dopasowany do środowiska miejskiego, a potencjalnym nabywcom jest w stanie zagwarantować nowe doświadczenia.

Kompaktowe wymiary i duża zwrotność – Seat ma receptę na ruchliwe ulice

Kierowcy, którzy codziennie przebijają się przez korki lub krążą po przedmieściach znaleźli się w kręgu zainteresowań hiszpańskiego producenta. Modernizacja mini elektrycznego Seata nie jest przypadkowa. Wprowadzono wiele ciekawych rozwiązań, które pozwalają na swobodne parkowanie w mieście i poruszanie się po krętych uliczkach. Przykładem na to jest asystent pasa ruchu – Lane Assist. Wszystko uzupełniają wizualne nawiązania do elektryczności. Podobnie w przypadku wnętrza, gdzie zastosowano ambientowe oświetlenie.

Seat zmienia technologię pod maską

W porównaniu z poprzednimi wersjami, Mii electric uzyskał moc 71 kW wraz z osiągiem obrotowym 212 Nm. W ciągu 3,9 sekundy rozpędza się do 50 km/h. W połączeniu z akumulatorem litowo-jonowym z pojemnością 36,8 kWh można uzyskać zasięg 260 km na pojedynczym naładowaniu. Seat zadbał także o łączność, za sprawą Seat Connect otrzymujemy zdalny dostęp do pojazdu i możliwość zarządzania nim.