Skrzynia biegów – automatyczna czy manualna?

Wybór między skrzynią automatyczną a manualną jest jednym z najczęstszych dylematów, przed którymi stają świeżo upieczeni kierowcy. Dla wielu osób jest to wybór między tradycją a zbędną, nadmierną wygodą. Z tego też powodu, opinie, dotyczące doboru skrzyni biegów, nie należą do jednogłośnych.

W rzeczywistości, obecny postęp technologiczny pozwolił automatom na dotrzymanie kroku konwencjonalnym przekładniom. Otworzyło to skrzyniom automatycznym drogę do, na przykład, samochodów wyczynowych, przeznaczonych do driftingu. Oto, co warto jest wiedzieć na temat skrzyń biegów, zanim podejmiemy ostateczną decyzję w salonie SEATa.

Zalety obu rozwiązań

Mówiąc o skrzyni manualnej, nietrudno jest nie wspomnieć o zasadniczej zalecie, tak bardzo cenionej przez wprawionych kierowców. Mowa tu o możliwości „wyczucia” samochodu, dzięki której kierujący ma pełną kontrolę nad pracą samochodu. Skrzynie manualne, oprócz swojej efektywności, są także dużo prostsze w swojej konstrukcji. Przekłada się to na tańsze koszty ewentualnych napraw oraz lepszą dostępność części zamiennych.

Z kolei skrzynie automatyczne cenione są szczególnie przez osoby, którym zależy na wygodzie jazdy. Nie ma tu konieczności ciągłego operowania sprzęgłem i przestawiania lewarka, zwłaszcza w momentach, gdy powoli poruszamy się po zakorkowanej drodze. Wyeliminowane zostają też problemy z niedopasowaniem obrotów silnika do wrzuconego biegu, a także z gaszeniem się silnika podczas ruszania. I chociaż pośród kierowców nie brakuje krytycznych opinii, dotyczących większego zużycia paliwa oraz zmniejszonej dynamiki silnika, wady te dotyczyły wyłącznie starszych modeli. Współczesne automaty zapewniają nie tylko wygodę, ale także dynamiczną, ergonomiczną jazdę.

Skrzynie biegów w samochodach z salonu SEAT

Najnowsze modele samochodów, dostępne w salonach SEAT, dostępne są zarówno ze skrzyniami manualnymi, jak i automatycznymi. Preferowaną opcję klient może dobrać sam, wykorzystując prosty konfigurator. Funkcja ta pozwala jednocześnie na określenie, jakie funkcje dodatkowe mamy zamiar wykorzystać w kupowanym samochodzie. Opcja ta jest dostępna dla wszystkich modeli SEATa, łącznie z SUV-ami.

Odnajdź samochód idealny w salonie SEATa!

Kwestią pierwszorzędną dla SEAT jest to, aby każdy salon oferował najwyższą jakość usług, na którą zasługują wszyscy klienci. Doświadczona kadra doradcza z wieloletnim stażem odpowie na wszystkie istotne pytania, dotyczące wyboru samochodu oraz jego wyposażenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą obecnego rocznika i przekonania się, jak wiele z Twoich preferencji może oddać nowy samochód!