Sportowe Seat-y – auta dla miłośników sportowych modeli

Seat przez długi czas kojarzony był głównie z autami miejskimi. Tymczasem ta hiszpańska firma pokazała swój sportowy pazur i to we wspaniałym stylu. Już dziś Cupra i FR są doceniane i zachwalane na świecie.

Cupra – sportowe seaty w nowej odsłonie

Cupra to nowa marka, oddzielona od Seata, a jednak ściśle z nim związana. Inżynierowie tej hiszpańskiej firmy motoryzacyjnej skupili się w niej na samochodach o wytwornej linii seata, jednak ze sportowym duchem pod maską. Stworzono ją z myślą o tych kierowcach, którzy kochają szybkie, sportowe samochody, jednak nie chcą rezygnować z komfortu i klasyki disagnu. Na tę chwilę dostępne są dwa modele z tą dumną, inspirującą marką.

Seat Cupra – sportowa wersje Seat-a

Cupra Ateca to więcej niż samochód. To sportowe serce drzemiące pod piękną maską Seata; ideał dla tych, którzy lubią szybsze bicie serca i dreszcz emocji wsiadając do swojego auta. Komfort, wyrafinowanie, elegancja, a do tego sportowy duch, pełne światła LED i fotele godne najnowocześniejszych modeli. To Ateca – radość z jazdy gwarantowana.

Leon Cupra to nowoczesny, w pełni bezpieczny drapieżnik dróg. Pełen dynamizmu, inteligentnej technologii i najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa zapewni ochronę podczas jazdy. Jest to elegancki, komfortowy samochód z pojemnym bagażnikiem. Auto pełne mocy, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Stworzony z myślą o kierowcach, którzy kochają piękno i czują ducha mocy drzemiącej pod jego maską.

FR – bliższy sportowym modelom niż myślisz

FR to skrót od Formula Racing. Kiedyś określano tak wzmocnione Seat-y, obecnie wskazuje na wersję wyposażenia: usportowioną, ale jeszcze nie sportową. Modele tego typu posiadają w standardzie znacznie lepszy pakiet wyposażenia, do tego fotele o sportowym kształcie i znacznie lepsze odczucia podczas jazdy. Przy tym wszystkim nie traci nic ze swojego komfortu i pięknej sylwetki. Do tej grupy zaliczyć można modele:

Seat Leon FR to auto ze sportowymi akcentami, które jednak nie zaburzają jego harmonii. Charakterystyczny kolor nadwozia przyciąga wzrok, a wygodne, wyprofilowane fotele oraz dotykowy ekran dodają mu sportowego charakter. Ponadto ten model znacznie pewniej i szybciej pokonuje zakręty i jest wyposażony w system Seat Drive Profile, który pozwala na wybór jednego z czterech trybów jazdy. Seat Leon na pewno wpadnie w oko miłośnikom eleganckich aut o dynamicznej, nowoczesnej linii.

Seat Ibiza FR to połączenie sportu i komfortu. Kształt auta nie traci swoich charakterystycznych linii, jednak na tablicy wskaźników pojawiają się nowe zegary i duży wyświetlacz komputera pokładowego. Do tego dochodzi automatyczna klimatyzacja oraz czujnik wykrywający zmęczenie kierowcy. Samochód z pewnością zadowoli miłośników eleganckich modeli o nieskomplikowanej obsłudze.