Ile poduszek powietrznych powinien mieć współczesny samochód?

We współczesnych samochodach, kwestia osiągów nie stanowi jedynego warunku kluczowego, który musi zostać spełniony. Nowoczesna technologia pozwala nam bowiem na uczynienie każdego produkowanego pojazdu bezpiecznym, zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów.

Odwiedzając nasz lokalny salon SEATa z pewnością zauważymy szeroki wybór aut, pozwalający na dobranie samochodu pod nasze gusta i potrzeby. Co sprawia, że każdy z nowych modeli jest tak bezpieczny?

Ile poduszek powietrznych powinno się znaleźć w naszym samochodzie?

Nigdy nie wiadomo, z której strony uderzy w nas inny samochód. I chociaż standardowo może nam się wydawać, że poduszki powietrzne chronią nas wyłącznie od przodu, obecne samochody oferują znacznie bardziej zaawansowaną ochronę. Z tego też powodu, oprócz standardowych poduszek w desce rozdzielczej i siedzeniach, w nowych modelach stosuje się także poduszki boczne, chroniące głowę przed uderzeniem w szybę. To właśnie te rozwiązania marka SEAT oferuje obecnie w swoich salonach.

Jak bezpieczne są nowe modele SEAT?

Szukając luksusowego samochodu do jazdy po mieście lub jego okolicach, wiele osób stawia na praktyczne rozwiązania. Z tego też powodu, niesłabnącym uznaniem cieszą się hatchbacki, cenione za niezwykle pakowne bagażniki. Jeśli zdecydowaliśmy się już odwiedzić lokalny salon, SEAT Leon z pewnością okaże się być opcją wartą rozważenia. Dla amatorów większych, potężniejszych samochodów do jazdy nie tylko po drodze, ale też poza nią, przygotowano z kolei stylowego Tarraco, którym bez problemów pokonamy każdą trasę.

Nowe modele SEAT to, przede wszystkim, najwyższej klasy bezpieczeństwo. Gwarantuje je siedem poduszek powietrznych. Znajdziemy tu poduszkę chroniącą kolana kierowcy, dwie poduszki przednie, dwie boczne, a także dwie kurtyny powietrzne. Poduszkę powietrzną pasażera możemy także bezproblemowo zdezaktywować. Najnowsze modele to także szereg zaawansowanych czujników, czuwających nad naszym bezpieczeństwem przez całą drogę.

Zapraszamy do salonów SEAT!

Nasi specjaliści bardzo chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania, dotyczące doboru samochodu do naszych oczekiwań. Bez względu na to, czy poszukujemy eleganckiego sedana, mocnego SUV-a czy też pakownego modelu rodzinnego, eksperci SEAT pomogą nam w znalezieniu idealnego auta, wraz z dobranym wyposażeniem. Wybrany model możemy także zaprojektować samodzielnie pod kątem dostępnego wyposażenia, posługując się intuicyjnym, bogatym w opcje konfiguratorem. Zapraszamy wszystkich kierowców do przyjrzenia się naszej ofercie i przekonania się, jak styl i osiągi potrafią iść w parze z bezpieczeństwem!