System wykrywania zmęczenia kierowcy – nieoceniona pomoc w długiej trasie

Zmęczenie podczas jazdy jest jedną z najczęstszych przyczyn śmiertelnych wypadków na drogach. Informację tę potwierdzają liczne dane, napływające z całego świata. Jak się bowiem okazuje, nie tylko długie amerykańskie autostrady wystawiają wytrwałość kierowców na niełatwą próbę.

Za kierownicą słabną także kierowcy w Polsce, starając się pokonać długą trasę, bez baczenia na stan swojego zmęczenia. Z tego też powodu, nowe modele, dostępne w salonach SEATa, zostały wyposażone w system wykrywania zmęczenia kierowcy.

Dlaczego zmęczenia nie powinno się ignorować?

Wielu kierowców zastanawia się, jak możemy zwalczyć zmęczenie, będąc jednocześnie w stanie pokonywać dalszą trasę. Jedni stawiają na słuchanie głośnej muzyki, inni – na rozmowę. W rzeczywistości, senność to stan, w którym musimy po prostu dać organizmowi odpocząć. Ignorowanie wycieńczenia sprawi, że coraz częściej będziemy nieświadomie zjeżdżać z pasa, aż wreszcie najdzie nas sen, niemal zawsze kończący się śmiertelnym wypadkiem.

Z tego też powodu, konieczny jest odpoczynek. Zadbajmy także o to, aby w samochodzie panowała odpowiednio dostosowania temperatura. Róbmy sobie regularne przerwy. Jeśli jedziemy z kimś, a druga osoba również posiada prawo jazdy, zamieńmy się miejscami i prześpijmy. Najgorszym wyborem, jakiego możemy dokonać w takiej sytuacji, jest zmuszanie się do dalszej jazdy.

Jak działają systemy wykrywania zmęczenia, dostępne w salonach SEAT?

Zaawansowany system, dostępny w najnowszych modelach marki SEAT, które można nabyć w salonie już teraz, monitoruje dokładnie wszystkie czynniki, pozwalające na ocenę naszego zmęczenia. Pod uwagę brana jest pora dnia, długość jazdy, a także nasze ruchy kierownicą, powodowane nagłym powrotem na właściwy pas. Gdy samochód zauważy, że nasze zmęczenie zaczyna osiągać niebezpieczny poziom, na panelu zapali się kontrolka z filiżanką kawy. Jest to sygnał dla kierowcy, że przyszedł czas zatrzymać pojazd i odpocząć.

Gwarancja bezpieczeństwa w najnowszych modelach z salonów SEATa!

Zapraszamy wszystkich kierowców, szukających najbezpieczniejszych samochodów na rynku, do zapoznania się z ofertą salonów SEAT. Za pomocą wygodnego konfiguratora klient jest w stanie sam wybrać nie tylko preferowany model samochodu, ale także jego skrzynię biegów oraz funkcje dodatkowe. W doborze auta pomogą także Państwu wykwalifikowani specjaliści, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.