Zima znowu zaskoczyła kierowców – jak tego uniknąć?

Co roku media powtarzają, że zima zaskoczyła kierowców. Jak odpowiednio przygotować się do zimy? Czy warto korzystać z ASO SEAT? To tylko przykłady tradycyjnych już pytań, które zadają sobie właściciele samochodów. Odpowiednie przygotowanie pojazdu do warunków pogodowych to przede wszystkim wizyta u mechaników, jednak…

Autoryzowany serwis seat czy prywatny mechanik?

ASO to autoryzowana stacja obsługi, z której często rezygnują właściciele swoich samochodów i decydują się powierzyć swoje pojazdy serwisom nieoficjalnym. Jeśli samochód jest w okresie gwarancyjnym, zdecydowanie warto postawić na ASO SEAT, inaczej gwarancja zostanie przerwana. Placówka prywatna musi spełniać określone warunki, a także wystawiać odpowiednie faktur, potwierdzające wykonanie wszystkich czynności w książce obsługowej. Niestety, nawet z tym można zakwestionować nieautoryzowaną ingerencję mechanika.

ASO prowadzą fabryczne przeglądy, jednocześnie zalecając modyfikacje oraz usprawnienia, które przewidywane są przez samego producenta samochodu. Pozwoli to na dłuższą eksploatację pojazdu, a przede wszystkim – podtrzymanie gwarancji auta. Ich jedyną wadą jest cena, szczególnie usług czy wymian w przypadku starszych modeli.

Podstawowe wyposażenie na zimę.

 To przede wszystkim opony. Odpowiadają one za kontakt z jezdnią, a także mają ogromny wpływ na poruszanie się pojazdu – precyzję, hamowanie, wyjazdy z zasp. Zimowe opony są wykonane z mieszanki gumy, która pozwala utrzymać się na zimowej nawierzchni. Korzystając kolejny rok z tych samych opon, należy sprawdzić głębokość bieżnika oraz stan gumy. Na zlodowaciałe drogi czy podróże pod górkę, warto posiadać w bagażniku łańcuch śniegowy.

Zimowa hydraulika.

 Sprawdź stan płynów w samochodzie. Konieczna jest wymiana płynu do spryskiwaczy na zimowy, który ułatwi odśnieżanie. Zużyty olej silnikowy traci swoje właściwości przy niższej temperaturze, podobnie płyn w układzie chłodzenia oraz filtry w układzie paliwowym.

 Zadbaj o swoje bezpieczeństwo oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Zabezpiecz się przed zimą. Odwiedź autoryzowany serwis SEAT i zadbaj o swój samochód.