Klimatyzacja dla każdego

Dzięki systemowi dwustrefowej klimatyzacji każda osoba podróżująca samochodem, czy to pasażer, czy kierowca, może ustawić optymalną dla siebie klimatyzację.

Koniec z walką o odpowiednią temperaturę! Koniec z awanturami o nawiew! Dwustrefowa klimatyzacja daje możliwość regulacji temperatury osobno dla każdej osoby. Kierowca i pasażer mogą ustawić odrębne parametry grzania i chłodzenia według własnych potrzeb. SEAT daje w tej dziedzinie wspaniały przykład i przoduje jeśli chodzi o rozwiązania w zakresie klimatyzowania pojazdów.

Klimatyzacja dwustrefowa – co to jest?

Klimatyzacja dwustrefowa, w którą wyposażony jest SEAT pozwala podzielić wnętrze samochodu na kilka „stref klimatycznych”. Jest to rozwiązanie nieco bardziej skomplikowane od tradycyjnie znanej nam klimatyzacji jednostrefowej, które sprawia, że jeden z bardo często będących zarzewiem konfliktów problemów występujących w samochodzie znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

SEAT – i klimatyzacja przestaje być problemem

Klimatyzacja dwustrefowa dzieli wnętrze samochodu na wyizolowanem niezależne od siebie strefy, w których utrzymują się różne temperatury. Kierowca i pasażer mogą dowolnie regulować temperaturę i nawiew właściwy dla siebie.

Co warto wiedzieć o klimatyzacji?

Klimatyzacja przydatna jest zarówno latem, jak i w zimniejszych porach roku. Wówczas pomaga zlikwidować parę osiadającą na szybach. Klimatyzacji nie powinno się włączać zaraz po wejściu do samochodu. Warto najpierw przewietrzyć kabinę otwierając drzwi, by poziom temperatur na zewnątrz i w środku wyrównał się.

Jak korzystać z klimatyzacji – garść porad

Optymalną temperaturę dla kierowcy obliczono na 19-20 stopni Celsjusza. Warto pamiętać, że z chłodzeniem nie można przesadzać. Powinno się je ustawiać na wartość od 5 do 7 stopni niższą niż temperatura na zewnątrz. Nie powinno się też nastawiać nawiewu bezpośrednio na ciało (kark, twarz czy klatkę piersiową), gdyż w ten sposób można łatwo się przeziębić.