Systemy nawigacyjne w Twoim SEAT-cie

Mapy i pytanie o drogę stały się czymś rzadkim, zbędnym w dzisiejszych czasach. W telefonach komórkowych mamy dostęp do map oraz nawigacji, które ułatwiają nam dotarcie do celu w każdy sposób podróżowania. W samochodach pojawiają się wbudowane systemy operacyjne, które nie pełnią tylko funkcji nawigacji. Które oferuje SEAT?

Domyślne oprogramowanie – SEAT Navi System.

Samochody SEAT-a oferują najnowsze oprogramowanie, które jest specjalnie dostosowane do ich pojazdów. Navi System oraz Navi System Plus są wyposażone w mapy, muzykę i wiele innych aplikacji, które podwyższą komfort z jazdy. Jednak najważniejszym atutem jest fakt, że SEAT wyposaża swoje samochody w system inforozrywki, czyli dodatkowego ekranu dla Twoich urządzeń mobilnych, pełniący również funkcje pilota. Dzięki tej technologii, dążymy do integralności naszych telefonów z samochodami. System ten nie wpływa w żaden sposób na funkcjonowanie samochodu, głośność czy klimatyzacja są funkcjami niezależnymi, które reguluje sam kierowca.

Apple Car czy Android Auto – telefon w Twoim samochodzie.

Apple oraz Android przygotowały odpowiednie aplikacje, które pozwolą w pełni korzystać z inforozrywki zamontowanej w SEAT-cie. Apple CarPlay to wersja przeznaczona dla fanów IOS, która pozwala na korzystanie z takich aplikacji jak Netflix oraz wykonywanie połączeń głosowych bez dodatkowego zestawu głośnomówiącego. SEAT wyposażył dodatkowy ekran w mikrofon, pozwalając na swobodną rozmowę oraz wykorzystywanie Siri, inteligentnego asystenta systemu IOS, do zarządzania menu. Niestety, nie jest ona dostępna w polskiej wersji językowej.

Alternatywą tego rozwiązania jest Android Auto. Aplikacja, która oficjalnie nie jest dostępna w Polsce, chociaż została oficjalnie spolszczona i bezproblemowo działa w naszym kraju. Oprogramowanie działa w taki sam sposób, jak Apple CarPlay.

Wystarczy wykorzystać kabel USB, aby połączyć się z system inforozrywki i korzystać z telefonu bez jego dotykania. Jest to ułatwienia, a także dodatkowe zabezpieczenie w czasie podróży.