Bezpieczna jazda z zapiętymi pasami

Wielu kierowców bagatelizuje wymóg zapinania pasów bezpieczeństwa. Pomimo faktu, że są one obecne w naszych samochodach już od wielu lat, właściciele aut często lekceważą ich użyteczność.

Z tego też powodu, SEAT, którego salony każdego roku wprowadzają na rynek coraz bardziej zaawansowane rozwiązania, nie zapomniał o czujnikach zapięcia pasów. Systemy te, dostępne we wszystkich modelach obecnego rocznika, przypomną nam o konieczności wykorzystania pasów bezpieczeństwa. Zwłaszcza, że konsekwencje ich zignorowania nierzadko potrafią być naprawdę poważne.

Dlaczego należy zapinać pasy?

Według prawa polskiego, każdy kierowca ma obowiązek zapiąć pasy po wejściu do samochodu. Jeśli zostaniemy przyłapani przez funkcjonariusza policji na jeździe bez zapiętych pasów, mandat zapłaci nie tylko kierowca, ale także każdy z pasażerów, który również zignorował zalecenia. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy osoba kierująca pojazdem nie wiedziała, że pasażerowie nie zapięli pasów, pomimo zaleceń z jej strony. Wówczas mandat zostanie wlepiony tylko pasażerom.

Dużo poważniejszą konsekwencją niezapinania pasów bezpieczeństwa jest jednak kalectwo lub śmierć, będące następstwem zderzenia. Siły, którym poddane zostaje nasze ciało podczas wypadku, z łatwością są w stanie cisnąć nami o przednią szybę z ogromnym impetem. Poprawnie zapięte pasy bezpieczeństwa pozwolą nam uniknąć tego najczarniejszego scenariusza.

Bezpieczne rozwiązania w samochodach z salonu SEAT

Nowe modele z salonu SEATa zostały wyposażone w czujnik zapięcia pasów, który powiadomi nas, że użytkownik pojazdu powinien zabezpieczyć się przed wypadkiem. To jednak nie jedyna forma bezpieczeństwa, oferowana przez najnowsze samochody tej uznanej marki. Dla przykładu, nowe modele Arona tudzież Ateca zostały wyposażone w czujniki, zatrzymujące pojazd, gdy nagle znajdzie się przed nim inny użytkownik drogi lub przechodzień. Z kolei rodzinny model Alhambra pozwoli nam na montaż dwóch fotelików dziecięcych (system ISOFIX), gwarantując bezpieczeństwo pasażerów w każdym wieku.

Poznaj bogatą ofertę salonu SEATa!

Salon SEAT oferuje Państwu rzetelne doradztwo ze strony doświadczonych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Za pomocą naszego intuicyjnego konfiguratora, klient bez problemu jest w stanie dobrać wszystkie potrzebne mu funkcje wozu. Umożliwia to wyprodukowanie samochodu idealnego, oddającego w pełni styl i potrzeby każdego kierowcy. Zapoznaj się z naszą ofertą i przekonaj się, jak łatwo jest zapewnić bezpieczeństwo nie tylko Tobie, ale i Twoim bliskim!