Szybka utrata wartości nowego auta – czy to naprawdę nieuniknione?

Dlaczego nowe auto tak szybko traci na wartości? To pytanie, które zadaje sobie wielu wielbicieli motoryzacji. Wartość samochodu w momencie jego odsprzedaży, zwana też wartością rezydualną, jest dla wielu dotychczasowych właścicieli bardzo rozczarowująca.

Na szczęście salon SEAT-a ma dla nich ofertę, w ramach i dzięki której o wysokość wartości rezydualnej nie trzeba się martwić.

Salon SEAT – oferta leasingowa dla biznesu

Wartość rezydualną – cenę samochodu w momencie jego odsprzedaży – można również rozumieć jako różnicę między wartością początkową auta a sumą dokonanych od niego odpisów amortyzacyjnych. W przypadku zdecydowania się na ofertę leasingową SEAT-a Klient oszczędza na kosztach użytkowania, a wartość rezydualna pojazdu pozostaje wysoka. Osobom korzystającym z usług przeznaczonych dla biznesu salon SEAT obiecuje wręcz zapewnienie najlepszej wartości rezydualnej samochodu Klienta.

Salon SEAT-a a ASO innych firm: niski spadek wartości aut

Jeśli zależy nam na mniejszym niż gdzie indziej spadku wartości auta z biegiem czasu, swoje kroki zdecydowanie powinniśmy skierować tam, gdzie mieści się pobliski SEAT Salon. Salon SEAT-a, a właściwie sprzedawane przez niego auta tej marki, może poszczycić się niższymi od średniej rynkowej spadkami wartości, a tym samym wyższą wartością rezydualną poszczególnych modeli – wynika z danych opublikowanych w raportach Eurotax Polska z lat 2016-2017. W przypadku takich modeli, jak SEAT Ateca czy SEAT Arona wartość rezydualna jest o ok. 3 tysięcy złotych wyższa w porównaniu do średniej w ich segmentach.

SEAT Salon – niskie koszty auta firmowego

Z uwagi na niski spadek wartości z biegiem czasu często opłaca się kupić nawet nieco droższy model SEAT-a, za który w razie odsprzedaży będziemy w stanie uzyskać wyższą kwotę. Warto też wiedzieć, że spadek wartości auta to jeden z czynników (obok min. kosztu paliwa, finansowania czy też serwisu) branych pod uwagę do wyliczenia tzw. Całkowitego Kosztu Posiadania (TCO) – im jest on niższy, tym dla właściciela pojazdu korzystniej.