Tapicerka w Twoim Seacie – znajdź najlepszą dla siebie

Podczas kupna nowego samochodu mamy do dyspozycji wiele wariantów konfiguracyjnych, od tych odpowiedzialnych za osiągi, czyli pojemność silnika, poprzez kwestie związane z bezpieczeństwem i komfortem jazdy, aż do estetyki, czyli koloru i rodzaju tapicerki. Wbrew pozorom wybór tapicerki ma duży wpływ na wygodę i łatwość użytkowania samochodu. Dlatego warto wiedzieć, jakie są opcje i wybrać jak najlepszą tapicerkę do auta Seat.

Rodzaje tapicerki w Seacie

Seat pozwala na wybór tapicerki w każdym modelu obecnym w ofercie. Najważniejszy wybór to ten pomiędzy głównym materiałem, który będzie dominujący dla całego wnętrza. Do wyboru jest skóra, alcantara oraz tkanina. Każda opcja ma swoje zalety, które dla innych mogą być wadami i odwrotnie.

Skóra i eko skóra – to zdecydowanie najbardziej eleganckie rozwiązanie. Skóra wygląda dość ekskluzywnie i jest także najdroższym wyborem. Zalety z posiadania skórzanej tapicerki można streścić w jednym słowie – wytrzymałość. Jest to zdecydowanie jeden z najtrwalszych materiałów, który jest w stanie wytrzymać lata pod warunkiem, że będzie się o niego dbało, ponieważ skóra jest wymagająca. Skóra, która jest nieodpowiednio traktowana może popękać, zrogowacieć, a plamy usuwa się z niej trudno, dlatego decydując się na skórzaną tapicerkę, warto mieć na uwadze to, że nie polubi się ze zwierzętami i wylewanymi na nią napojami.

Alcantara – ciekawą alternatywą dla skóry jest alcantara, która jest skóropodobnym materiałem. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w samochodach marki Seat, ponieważ to bardzo mocny, wytrzymały i odporny na ścieranie materiał. Wykonuje się ją z syntetycznych ultramikrowłókien, które ponadto charakteryzują się łatwością w czyszczenia. Zdecydowanie jest to wybór dla wymagających, którzy nie przepadają za zimnym dotykiem skóry i potrzebują tapicerki gotowej na wszystko.

Tkanina – podstawowe wyposażenie każdego Seata, czyli tapicerka z tkaniny. Łączona jest z ekoskórą i przeszyciami dla większe trwałości. Jej największe zalety to bardzo dużo dowolność kolorystyczna, łatwe i tanie czyszczenie, a do tego jest przyjemna w dotyku. Niestety dość łatwo ulega zniszczeniu i pobrudzeniu.