Funkcja ochrony pieszych – gwarancja bezpieczeństwa na każdej drodze

Funkcja ochrony pieszych to nowatorskie rozwiązanie, które oferują najnowsze modele SEATa, takie jak nowy Leon. Nieraz zdarza nam się bowiem, że pod maskę samochodu nagle wbiega inna osoba. Czasu na reakcję mamy bardzo mało, zaś nagła panika sprawia, że jeszcze trudniej jest nam zatrzymać samochód w porę. Dzięki funkcji ochrony pieszych, nasz samochód staje się bezpieczniejszy nie tylko dla nas, ale także innych użytkowników drogi.

W jaki sposób nowy Leon i inne modele z funkcją ochrony pieszych dbają o bezpieczeństwo Twoje i innych?

Funkcja ochrony pieszych opiera swoje działanie na czułych, zaawansowanych sensorach, mocowanych na przodzie pojazdu. W momencie, gdy system wykryje pieszego przed samochodem, kierowca zostanie ostrzeżony sygnałem dźwiękowym. Jeśli odległość między pieszym a pojazdem maleje osiąga jednak poziom niebezpieczny, samochód sam zahamuje, aby zapobiec potrąceniu.

Funkcja Front Assist, czyli zabezpieczenie nie tylko przed potrąceniem

Nowy SEAT Leon pozwala nam także na uniknięcie kolizji. Za pomocą nowoczesnych radarów, funkcja Front Assist odmierzy odległość między naszym samochodem a innym kierowcą, hamując, gdy pojawia się ryzyko uderzenia w tył pojazdu.

Także i tutaj, system ostrzega nas stopniowo, zależnie od powagi sytuacji. Gdy dopiero zbliżamy się do niebezpiecznej odległości, system ostrzeże nas komunikatem oraz sygnałem dźwiękowym. Jeśli nie zjedziemy na boczny pas lub nie zwolnimy, samochód uruchomi automatyczne hamowanie. Sam proces jest przy tym na tyle delikatny, aby nie spowodować utraty kontroli nad pojazdem, a jedynie zredukowanie prędkości.

Nowy SEAT Leon już w sprzedaży!

Zależy Ci na samochodzie stylowym, a zarazem bezpiecznym i funkcjonalnym? Nowy Leon jest autem dla Ciebie! Za pomocą naszego konfiguratora, z łatwością dostosujesz funkcje samochodu do swoich potrzeb. SEAT oferuje także profesjonalne doradztwo ze strony wieloletnich specjalistów, zarówno bezpośrednio w salonie, jak i drogą elektroniczną. Odwiedź nas już dziś i przekonaj się, jak wiele może zaoferować Ci najbezpieczniejsza marka na polskich drogach!