Wymiana opon w samochodzie – czy tylko dwa razy w roku?

Auto niewątpliwie ułatwia życie – pozwala szybciej przemierzać duże odległości bez narażenia na odczuwanie niedogodnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy wichura. Jeśli jednak podróż ma być bezpieczna, niezależnie od panujących warunków pogodowych, trzeba zadbać o dobrą przyczepność kół samochodu. A taką zapewniają odpowiednie opony

ASO SEAT, CZYLI SZYBKA WYMIANA OPON

Co do częstotliwości wymiany opon w samochodzie, to niezaprzeczalny fakt jest taki, że trzeba to robić dwa razy do roku: na okres letni i zimowy. Jeśli więc chcemy podróżować bezpiecznie przez cały rok, warto przestrzegać tej zasady. Najlepiej nie robić tego na ostatnią chwilę (zwłaszcza przed zimą), bo zapominalskich jest dużo, a gdy „pogoda znów zaskoczy” w punktach wymiany opon można spotkać wijące się kolejki chętnych do tej usługi. Dlatego warto postawić na ASO SEAT, gdzie zostaniemy obsłużeni w sposób szybki i sprawny. Autoryzowane przez producenta jednych z bezpieczniejszych aut stacje obsługi dają gwarancję, że wymiana opon zostanie przeprowadzona w należyty sposób.

AUTORYZOWANY SERWIS SEAT – EKIPA FACHOWCÓW

Często ciężko określić, czy już nastąpił moment, w którym należałoby zmienić opony na zimowe. Zwykło się uważać, że najlepiej zrobić to wtedy, gdy temperatura spada poniżej 7°C. Jednak najważniejsze jest to, żeby zdążyć przed pierwszym śniegiem i gołoledzią. Opony zimowe ze względu na swoją budowę o wiele lepiej trzymają się zimowego podłoża (zachowują elastyczność w niskich temperaturach). Sama wymiana opon nie jest rzeczą tak prostą, jak się wydaje. Odpowiednio przeszkolony fachowiec jest w stanie nie tylko sprawnie wymienić opony, ale także ocenić ich stan i sprawdzić stan geometrii kół. Autoryzowany serwis SEAT dzięki wykwalifikowanej ekipie zapewnia kompleksową wymianę opon, odpowiednie wyważenie kół i szerszy ogląd auta (np. przyjrzenie się geometrii zawieszenia).

WIZYTA NIE TYLKO DWA RAZY DO ROKU – AUTORYZOWANY SERWIS SEAT

Jeśli chcemy, żeby nasze auto było bezpieczne przez cały rok, musimy myśleć nie tylko o tym, czy czas już na opony zimowe, czy letnie, ale także powinniśmy zachować czujność w kwestii, czy opony nie są zbyt zużyte. Ich stan na pewno zostanie należycie oceniony przez autoryzowany serwis SEAT.