Kaszubski Park Krajobrazowy – piękno w czystej postaci

Kaszubski Park krajobrazowy to chroniony obszar w centralnej części Pojezierza Kaszubskiego. Jest to miejsce niezwykłe, zachęcające do turystyki i do odnalezienia w sobie więzi z naturą.

Turystyczne walory Kaszubskiego Parku Krajobrazowego

Kaszubski Park Krajobrazowy zachwyca piękną przyrodą, niezwykłą rzeźbą terenu i wyjątkowymi jeziorami połączonymi rzekami tworzącymi przepiękny szlak wodny. Jednym z nich jest tzw. „Kółko Raduńskie”, czyli szlak łączący 14 jezior. Do tego dochodzą lasy i rezerwaty przyrody, w tym Wzgórza Szymbarskie z najwyższym wzniesieniem, jakim jest Wieżyca.

Nic dziwnego, że tereny te uchodzą za jedne z najbardziej malowniczych w Polsce. To jednak nie wszystko, gdyż Kaszubski Park Narodowy to również ostoja dziedzictwa kulturalnego. Warto więc zwiedzić również wspaniałe muzea i osobiście zetknąć się z wciąż żywym tu folklorem.

Podróż do Kaszubskiego parku Krajobrazowego

Takie miejsca przyciągają jak magnez, oferując turystom piękno krajobrazu, zabytki architektury, folklor na wyciągnięcie ręki i ciekawe muzea. Pomyślano więc o wszystkich. Znajdują się tu szlaki dla pieszych, miłośników jazdy na rowerze, pasjonatów kajakarstwa, a także tych, którzy wybierają się tam samochodem.

Droga Kaszubska jest to szlak turystyki samochodowej, który prowadzi przez malownicze okolice oraz urokliwe kaszubskie osady. W taką podróż warto wybrać się wygodnym i bezpiecznym samochodem. Idealny na takie wyprawy jest nowy seat arona.

Seat arona na Kaszubach

Seat arona to nie tylko piękny design, który zachwyca i klasa, którą widać z daleka. To samochód komfortowy i bezpieczny. Światła LED rozświetlą drogę; specjalne czujniki wykryją, kiedy włączyć wycieraczki; system monitorowania poinformuje, jeśli w martwym polu znajdą się inne samochody, a czujniki zapewnią bezpieczną odległość od innych pojazdów. Dzięki temu nowy seat arona umożliwi każdemu podziwianie widoków za oknem. Do tego dochodzi automatyczne hamowanie i system rozpoznawania zmęczenia.

To jednak nie wszystko. Jeżeli podróż nie ma być tylko jednodniowym wypadem, nowy seat arona posiada pojemny bagażnik, do którego zmieści się wszystko, czego tylko potrzeba. Ten samochód na pewno sprawdzi się na każdej drodze.