Opony uniwersalne – czy to rozwiązanie ma sens?

Takie pytanie zadaje sobie wielu kierowców, szczególnie w chwili, kiedy stoją przed kupnem nowego zestawu opon na zimę lub wiosnę.

Odpowiedź jest jednak prosta – nie, całoroczne opony, poza wyjątkowymi sytuacjami, nie są dobrym rozwiązaniem, choć z pewnością mogą kusić ceną. Potwierdzi to większość kierowców, a także fachowców – wystarczy odwiedzić pierwszy napotkany autoryzowany serwis Seata.

Kiedy warto, a kiedy nie warto mieć opony całoroczne?

Warto rozpocząć od sytuacji, w których opony uniwersalne będą wystarczające. Jeśli z samochodu korzysta się okazjonalnie oraz mieszka na terenie, który niezależnie od pogody nie stanowi żadnych trudności – wtedy ze spokojem można mieć opony całoroczne. W każdym innym wypadku będzie to złe rozwiązanie, z prostego powodu – jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego! Duże znaczenie ma tutaj „ciężar nogi” kierowcy i styl jazdy, jednak w każdym ASO Seat fachowcy potwierdzą, że o wiele lepiej zakupić używane opony zimowe niż korzystać z całorocznych, które podlegają mocniejszej eksploatacji, a typ wykorzystywanej gumy nie może być tak samo dobry w warunkach zimowych, jak letnich.

Autoryzowany serwis SEAT wymieni Twoje opony!

To kolejny głos za tym, że nie warto korzystać z opon całorocznych z obawy przed tym, że wymiana będzie stanowiła problem. Autoryzowany serwis Seat oferuje kompleksową wymianę opon, fachowe doradztwo i sprawdzenie wszystkich układów, by zarówno latem, jak i zimą, móc korzystać z samochodu z poczuciem komfortu i przede wszystkim bezpieczeństwa.

ASO SEAT to szeroki wachlarz usług

Autoryzowany serwis Seata oferuje usługi, które pozwalają nie tylko kompleksowo naprawić, ale również dbać o samochód. Specjaliści służą fachowymi poradami, przeprowadzają diagnostykę i oferują najlepsze rozwiązania po to, by każdy kierowca mógł jak najdłużej cieszyć się swoim samochodem. Nieskomplikowane zabiegi, takie jak wymiana opon, często bywają solidną lekcją mechaniki dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o swoim aucie.