Zamień stare auto na nowe, czyli jak działa odkup aut w Seacie

Kupno nowego auta zawsze wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Sprzedaż starego samochodu z kolei może okazać się bardzo dużym wyzwaniem. Seat pozwala na połączenie obu tych kwestii tak, aby, jak najbardziej ułatwić wymianę samochodu swoim klientom. Jak to działa?

Odkup auta w Seacie – autoryzowany dealer

Autoryzowany salon Seat oferuje możliwość odkupu samochodu. Polega to na tym, że klienci zostawiają swój stary samochód w rozliczeniu. Specjaliści serwisowi wyceniają samochód i tę kwotę można potem swobodnie odliczyć od kwoty nowego samochodu. Jedynym warunkiem jest to, że musi być to samochód marki Seat, a także nie być starszy niż 10 lat. Korzystając z takiej opcji, można uzyskać dodatkowe 3000 zł rabatu, rabat ten przyznawany jest osobom, które dodatkowo skorzystają z finansowania VW Banku.

Dlaczego warto?

Autoryzowany dealer Seat, dzięki temu, że umożliwia odkup auta, pozwala na łatwiejsze podjęcie decyzji o zakupie nowego samochodu. Wiele osób zwleka z taką decyzją z różnych powodów, a jednym z nich jest to, że sprzedaż starego samochodu wiąże się z niemałym kłopotem. Zwłaszcza jeśli decydujemy się sprzedać go na własną rękę. Dokładny opis, zdjęcia, rozmieszczenie ogłoszeń na kilku portalach internetowych, odbieranie telefonów, spotkania z potencjalnymi kupcami, wszystko to zabiera bardzo dużo czasu. Następnie podpisanie wszystkich dokumentów i załatwienie papierkowych spraw. Autoryzowany dealer, który odkupuje od nas samochód, przejmuje na siebie sprzedaż używanego samochodu a my, możemy swobodnie rozglądać się za nowym. Dodatkowe rabaty można wykorzystać na ekstra wyposażenie, na które nie byłoby nas stać, bądź takie, których nie planowaliśmy, czyli np. wbudowana nawigacja, podgrzewane siedzenia, czy podgrzewane lusterka.

Decydując się na skorzystanie z oferty autoryzowanego salonu, koniecznie trzeba zapoznać się ze wszystkimi szczegółami, ponieważ nie każdy samochód takiemu odkupowi podlega i nie na każdy nowy model może być przyznany rabat. Jeśli jednak spełniamy wszystkie konieczne wymagania, jest to bardzo korzystna opcja.