Zadbany akumulator posłuży dłużej

O akumulator w samochodzie warto dbać także w innych porach roku niż zima, a pamiętać o nim powinniśmy nie tylko wtedy, gdy po mroźnej nocy nie będziemy w stanie uruchomić auta. Prawidłowo eksploatowana i zadbana bateria powinna służyć przez dobre kilka lat. Oczywiście trudniej jest, kiedy z pojazdu korzystamy raczej na krótkich trasach. Jeśli pokonuje się dłuższe dystanse, to akumulator może funkcjonować nawet 10 lat.

Masz wątpliwości? Zapytaj o akumulator w ASO Seat

Oczywiście nie każdy zdaje sobie sprawę, jak łatwo można uszkodzić albo rozładować akumulator. Nie każdy kierowca jest też świadomy, jak dbać o ten element samochodu. A wystarczy naprawdę niewiele, by dobrze funkcjonującym akumulatorem cieszyć się przez długi czas. Potwierdzą to na pewno specjaliści, choćby autoryzowany serwis, Seat jest znakomitym potwierdzeniem, ponieważ nie tylko oferuje świetne baterie, ale także fachową obsługę. W autach tej marki oferowana jest gwarancja, ale producent zapewnia, że nie trzeba będzie odwiedzać ASO Seat z pytaniami o rozładowany akumulator.

Dbaj o czystość. Zaglądaj pod maskę

Dbanie o akumulator to między innymi sprawdzanie, czy nie pojawia się zbyt dużo zabrudzeń. Warto raz na jakiś czas zajrzeć pod maskę w tym celu. Poza tym wypada pamiętać, że w czasie długiej jazdy alternator ma czas, by odpowiednio doładować akumulator. Jeżeli pokonujemy raczej krótkie dystanse, to dobrze jest regularnie doładowywać baterię, oczywiście wykonując to we właściwy sposób, czyli na przykład prądem o odpowiedniej wartości. Kolejna istotna kwestia to właściwe zamocowanie akumulatora.

Odwiedź autoryzowany serwis Seat przed zimą

Zanim zacznie się zima, a na zewnątrz zapanuje niska temperatura, warto sprawdzić stan akumulatora. Można to zrobić samemu, ale jeżeli nie posiadamy wiedzy na ten temat, jest szansa zrobić to w innych miejscach, na przykład odwiedzając autoryzowany serwis. Seat to wspomniana już marka, która gwarantuje wysokiej jakości usługę oraz części. Na pewno warto zapytać, jak zadbać o akumulator. Rady od fachowców pozwolą nam spokojnie przetrwać nawet mroźną zimę.